realizm

Obrazy realistyczne mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie da się zaprzeczyć temu, że są osoby, które chętnie ozdabiają nimi ściany swoich domów czy mieszkań, ale wiele osób zarzuca takim obrazom zbyt dużą dosłowność. Zanim więc zdecydujemy się na zakup tego typu obrazów, warto dowiedzieć się, czym właściwie charakteryzuje się malarstwo realistyczne.

Jakie są obrazy z nurtu realizmu?

Przede wszystkim warto mieć świadomość tego, że realizm jako nurt w malarstwie został zapoczątkowany w XIX wieku. Obrazy realistyczne przedstawiają w dużej mierze sceny rodzajowe. Nierzadko można dostrzec na nich ludzi wykonujących zwykłe, codzienne zajęcia. Kompozycja tego typu dzieł jest zazwyczaj bardzo spokojna i wyważona. Kolorystyka także pozostaje stonowana. Czołowymi przedstawicielami malarstwa realistycznego byli między innymi: Wojciech Kossak, Juliusz Kossak, Józef Pankiewicz czy Adam Chmielowski. Współcześnie również wielu malarzy tworzy w oparciu o zasady typowe dla tego nurtu. Z obrazów realistycznych na pewno zadowolone będą osoby, które lubią, gdy sztuka stara się odwzorować otaczającą nas rzeczywistość. Tego typu obrazy prawdopodobnie nie przypadną jednak do gustu osobom, które wolą abstrakcję oraz sztukę nowoczesną. Należy więc samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie emocje i odczucia wzbudzają w nas obrazy namalowane w nurcie realizmu.

Gdzie sprawdzą się realistyczne obrazy?

Możliwości wykorzystania obrazów realistycznych jest naprawdę całe mnóstwo. Przede wszystkim mogą one ozdobić ściany naszych prywatnych domów oraz mieszkań. Mogą posłużyć także jako dekoracja firm czy miejsc publicznych. Wybierając, na przykład w sklepie https://www.gallerystore.pl/realizm, obrazy realistyczne do domu czy mieszkania, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje własne preferencje. Niektóre dzieła mogą przedstawiać brutalne sceny polowań czy trudy życia ludzi w ubiegłym stuleciu. Nie brakuje jednak dzieł mniej melancholijnych. Można zainwestować w obraz przedstawiający spacerujących na łonie natury ludzi, nierzadko w otoczeniu zwierząt. Obrazy z nurtu realizmu znajdziemy w wielu sklepach, a także w galeriach sztuki. Cena takich obrazów będzie uzależniona od wielu czynników. Jeśli zależy nam na dziele znanego i szanowanego artysty, cena może być bardzo wysoka. Obrazy mniej znanych twórców są zazwyczaj zdecydowanie tańsze, ale wcale nie muszą być mniej atrakcyjne. Warto więc przejrzeć oferty różnych obrazów i zastanowić się nad tym, które z dzieł chcemy mieć w swoim domu lub mieszkaniu. Może się okazać, że bardziej spodoba nam się obraz początkującego twórcy niż tego, który ma już wyrobioną renomę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here