Dlaczego warto zainwestować w projekt wnętrza

Przygotowując się do zamieszkania w nowym domu czy mieszkaniu, lub tylko generalnego remontu coraz częściej pragniemy, by przestrzeń wokół nas była estetyczna, zindywidualizowana a przede wszystkim, by nie była kalką mieszkań znajomych czy sąsiadów. Dominacja niektórych sieci wnętrzarskich spowodowała nadmierną unifikację naszych mieszkań, w uniezależnieniu się od tego wzoru może pomóc projektant wnętrz.

Dlaczego warto zainwestować w projekt wnętrza?

Projekt aranżacji przestrzeni mieszkalnej podobny do jednego z prezentowanych tu: https://projektowaniewnetrz24.eu/projekty-wnetrz, kosztuje kilkaset złotych, chociaż rzeczywista wartość zależy od wielkości zmienianej przestrzeni oraz zakresu usługi. Wycena pracy projektanta zależy m.in. od tego czy zakres pracy projektanta czy dekoratora obejmuje całą powierzchnię domu i mieszkania czy jest to tylko jedno z pomieszczeń, zwykle inwestor musi zapłacić od 2-5% wartości kosztorysu.

Co zyskuje inwestor, gdy zdecyduje się na zatrudnienie projektanta wnętrz?

Inwestor zatrudniając projektanta wnętrz do wykonania projektu aranżacji przestrzeni nie tylko zyskuje w wymiarze estetycznym, ale i praktycznym. Doświadczony projektant funkcjonujący długo na tym rynku, przede wszystkim dysponuje kontaktami ze sprawdzonymi wykonawcami, ekipami remontowymi, stolarzami, kamieniarzami, specjalistami od budowy kominków, parkieciarzami czy tapicerami. Korzystający z ich usług projektant potrafi wskazać optymalnych wykonawców. Chyba żadnego inwestora nie trzeba przekonywać, że wytypowanie sprawdzonej ekipy jest podstawą powodzenia całego przedsięwzięcia.

Projektant tworzy kompletną listę zakupów

Projektant wnętrz przygotowujący kompleksowy projekt tworzy również listę zakupów. Służy ona nie tylko do sprawnej realizacji projektu, ma ona również pomóc inwestorowi w zarządzaniu budżetem. Bardzo często zawiera także alternatywne materiały czy wyposażenie, ale też wskazuje optymalne pod względem kosztów i jakości produkty. W razie konieczności wprowadzenia zmian w kosztorysie, projektant wskazuje takie produkty, które pozwolą na oszczędność nie zmieniając zasadniczo samego projektu ani standardów jakości.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Najważniejszą z korzyści, jakie otrzymuje inwestor w postaci projektu wnętrz jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. Ma to szczególne znaczenie, gdy projekt dotyczy trudnej przestrzeni, np. niedużego mieszkania, w którym nie można pozwolić sobie na jej marnotrawienie. Projekt wnętrza zawiera wówczas niekonwencjonalne rozwiązania, oparte o pracę stolarskie, malarskie, operowanie światłem czy dekoracją wnętrz.

Przypisy

projektowaniewnetrz24.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here