Eleganckie i dekoracyjne - firany z lambrekinami

Ekskluzywne, bogate w zdobienia albo proste, długie i krótkie, do salonów i do kuchni – wszystkie firanki zyskają na elegancji i niebanalnym wyglądzie, gdy doda się do nich jeden z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych tworzących aranżację okien. Mowa o cieszących się dużym zainteresowaniem miłośników domowego dizajnu – lambrekinach.

Do wnętrz klasycznych i nowoczesnych

Przestronne salony, z wysokimi sufitami, oknami oprawnymi w drewno i z tradycyjnymi meblami – z takimi wnętrzami, utrzymanymi w stylu retro, kojarzą się lambrekiny. Stanowią one atrakcyjny wizualnie element dekoracji okna – świetnie prezentują się z fantazyjnie upiętymi firanami i zasłonami.

Lambrekiny w stylu klasycznym utożsamiane są ze szlachetnymi kolorami aranżacji okiennej – przede wszystkim złotem, bordo albo miedzią czy srebrem. Same w sobie bywają prawdziwym dziełem sztuki krawieckiej – komponowane z szykownych, ciężkich albo zwiewnych i delikatnych materiałów – lambrekiny mogą być więc np. aksamitne, ale również tiulowe czy z organzy.

Coraz częściej lambrekiny goszczą również w oknach typowo nowoczesnych, a nawet minimalistycznych, których siłą jest prostota formy i ograniczenie elementów dekoracyjnych. Lambrekiny mogą wyglądać rewelacyjnie także w takich oknach – uszyte z naturalnych tkanin, w barwach naturalnych.

Modne są również lambrekiny nowoczesne, które moglibyśmy nazwać patchworkowymi – skomponowane z różnych materiałów i tworzące niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju całość. Takie lambrekiny dodadzą nie tylko samemu oknu, ale również całemu pokojowi nieco koloru, urozmaicą aranżację, skomponują się świetnie z innymi elementami dekoracyjnymi – np. kwiatami w kolorowych lub białych doniczkach, flakonami, poduszkami, narzutami itp.

Nie tylko w salonie…

Różnorodność wzorów lambrekinów oferowanych przez sklepy z firankami – m.in. przez Magdalena24.pl pozwala dobrać optymalny model do różnych okien – nie tylko do tych, które znajdują się w pomieszczeniach reprezentacyjnych, takich jak salony.

Równie dobrze lambrekiny mogą się zaprezentować np. w pokoju dziecięcym czy w kuchni. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się komplety dekoracji okiennych, na które składają się firanki, zasłony oraz lambrekiny. Można je również kupować oddzielnie i samemu komponować podyktowane indywidualnym gustem zestawienia.

Lambrekiny dostępne są jako gotowe produkty, w różnych rozmiarach i w wielu wersjach. Wykonywane są zarówno z materiałów lekkich (idealne do kuchni), jak i cięższych (do salonów). Szczególnie wdzięczne są lambrekiny utrzymane w radosnych, pastelowych kolorach, które doskonale podkreślą aranżację pokoi dziecięcych.

Skąd bierze się moda na lambrekiny? Są one “kropką nad i” – ci, którzy zakochali się w lambrekinach wiedzą, że ten niewielki element może z każdej, nawet najprostszej firanki i zasłony stworzyć clou aranżacji wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here