Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem

Czy wiesz, że średnio co 15 minut w Polsce dochodzi do próby włamania do nieruchomości z zamiarem kradzieży dóbr? Jak wskazują statystyki, każdego roku Policja przyjmuje ponad 70 000 takich zgłoszeń. Czy da się w pełni zabezpieczyć dom przed włamaniem? Na pewno nie, ale można starać się o zachowanie optymalnego bezpieczeństwa. Podpowiadamy, co zrobić, aby zminimalizować ryzyko skutecznych prób wtargnięcia do nieruchomości przez osoby do tego niepowołane. 

System monitoringu 

Kamery zamontowane w centralnych punktach strefy zewnętrznej domu, z całą pewnością są skutecznym odstraszaczem. Okazuje się jednak, że system monitoringu może być jedynie uzupełnieniem zabezpieczeń, nigdy nie może być traktowany jako jedyna obrona przed włamywaczami. Wystarczy, że przestępca zakryje twarz i nagranie z monitoringu nie będzie dla niego problemem. 

System alarmowy 

Wraz z systemem monitoringu bardzo często stosuje się również alarm. To jedna z najpowszechniejszych metod ochrony nieruchomości. Pamiętaj jednak, że system alarmowy będzie skuteczny, ale tylko wtedy, gdy firma, która go obsługuje, jest w stanie natychmiast reagować na ewentualne wezwania. Musisz wiedzieć, że włamywacze potrzebują dosłownie kilku minut, aby dokonać aktu wandalizmu albo ukraść najcenniejsze dobra. Nie ma jednak wątpliwości, że w licznych przypadkach jest to świetny “straszak”. 

Najlepszej jakości drzwi antywłamaniowe 

Niestety, nie istnieją drzwi, które dają pełne zabezpieczenie przed włamaniem. Warto jednak zainwestować w te najlepszej jakości, z którymi włamywacz nie poradzi sobie tak łatwo. Czy wiesz, że tradycyjny zamek udaje się rozbroić w kilka sekund? Mocne drzwi antywłamaniowe ze specjalnymi ryglami będą stanowić znacznie większą przeszkodę. 

Rolety antywłamaniowe w oknach 

Sprawdź hasło typu “rolety zewnętrzne Gdynia” i przekonaj się, jak wiele właściwości praktycznych wykazują. Nie tylko chronią przed padaniem promieni słonecznych do wnętrza domu czy wyciszają hałas i stanowią świetną izolację cieplną. Rolety antywłamaniowe przydają się w mieszkaniach parterowych oraz domach jednorodzinnych jako zabezpieczenie przed złodziejami. To dodatkowa przeszkoda, z którą musi walczyć włamywacz. Musisz wiedzieć, że to właśnie oknem dostaje się do wnętrza nieruchomości największa liczba osób, która chce dokonać rabunku. 

Inteligentne oświetlenie 

Światło zdalnie sterowane to kolejny “straszak”. Kiedy jesteś poza domem, możesz włączyć światło po zmroku w wybranych pomieszczeniach domu oraz regulować oświetlenie w jego strefie zewnętrznej. Dzięki temu włamywacze nie dokonają próby kradzieży, bo przecież będą myśleć, że w nieruchomości ktoś jest. 

Pamiętaj, że dla optymalnego zabezpieczenia domu przed włamaniem najlepiej stosować wszystkie wymienione sposoby jednocześnie. Tylko wtedy Twoja nieruchomość nie padnie ofiarą złodziei. Koniecznie wykup również ubezpieczenie mieszkania czy domu. W razie włamania odszkodowanie pokryje finansowe straty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here