Jakie ściany w kuchni?

Kuchnia jest pomieszczeniem niezwykle wymagającym. Służy nam przecież do przygotowywania codziennych posiłków, zmywania po nich i sprzątania. Jest także miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Z racji na to, że jest to pomieszczenie cały czas tętniące życiem, przez niektórych kuchnia uważana jest za serce każdego domu.
Kilka słów o pomieszczeniu, jakim jest kuchnia
Możemy tam znaleźć sprzęty takie jak:
1) chłodziarka z zamrażarką – zwyczajowo nazywana również lodówką, w której przechowujemy produkty spożywcze, by w odpowiednio niskiej temperaturze mogły na dłużej zachować swoją trwałość.
2) zlewozmywak w zależności od preferencji – jednokomorowy lub dwukomorowy, w połączeniu z lodówką i kuchenką z piekarnikiem, zlewozmywak powinien być częścią składową tak zwanego „trójkąta roboczego” zdecydowanie ułatwiającego codzienną pracę w kuchni i wprowadzającego pewien poziom harmonii.
3) kuchenkę z piekarnikiem – gdzie płyta grzewcza dostępna jest w trzech wariantach (płyta grzewcza gazowa, płyta grzewcza elektryczna, płyta grzewcza indukcyjna), a piekarnik możemy wybrać w dwóch wariantach (piekarnik elektryczny lub piekarnik gazowy)
4) elektryczny okap kuchenny – jest to sprzęt należący do wyposażenia gospodarstwa domowego. Pozwala na odprowadzenie oparów powstałych w wyniku przyrządzania posiłków.
5) zmywarka – ze względu na prostotę użytkowania dostępna już w w naszych domach w coraz większej liczbie. Pozwala na znaczne ułatwienie procesu sprzątania, a także – co ważne dla środowiska naturalnego – pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości wody.
6) kuchenka mikrofalowa – dzięki, której możemy w łatwy i szybki sposób podgrzać nasze jedzenie za pomocą mikrofal, również znajduje miejsce w każdej nowoczesnej kuchni.
Podłogi do kuchni – jakie podłogi można ułożyć w kuchni?
Podłoga w kuchni musi być przede wszystkim praktyczna i trwała. Idealna podłoga nie tylko powinna wytrzymywać codzienne użytkowanie, ale być także odporna na wilgoć i spadające przedmioty. Posadzka jest więc w kuchni elementem kluczowym. Najlepiej wybrać jakąś podłogę i doprowadzić swój pomysł do realizacji raz, a dobrze i nie zaprzątać sobie później tym głowy. Tutaj pojawia się jednak problem. Jaka podłoga będzie najbardziej odpowiednia, ładna, a przy tym – co ważne dla nie największych budżetów – do kupienia i położenia w optymalnej cenie?
Panele są tylko jedną z opcji. Cały czas zyskują na popularności, chociażby ze względu na prostotę układania. Wystarczy odrobina chęci, pracy, niewielkie umiejętności i dobra piła, a nowa podłoga stoi… a właściwie leży przed nami na wyciągnięcie ręki.
Glazura jest chyba najpopularniejszym i najstarszym sposobem na wykończenie podłóg w kuchni. Dobrze położona glazura może służyć nam przez wiele, wiele lat. Jest posadzką niezwykle trwałą, a także łatwą w utrzymaniu. Przede wszystkim, niekwestionowaną zaletą kafli na podłodze jest ich odporność na wilgoć.
Jakie ściany w kuchni?
Płytki na ścianę podobnie jak glazura, są obecnie wciąż najpopularniejsze, jeśli chodzi o rozwiązania dotyczące ścian w kuchni. Są trwałe, wodoodporne, a przede wszystkim łatwe w utrzymaniu. Również, tak jak w przypadku płytek podłogowych posiadają jednak wadę – nie są zbyt tanie, do ich ułożenia potrzeba trochę umiejętności, a i tak niekiedy potrafią nastręczać problemów. Na całe szczęście, dziś nie jesteśmy już skazani jedynie na kafelki. Możemy wybrać cały szereg ciekawych i nierzadko o wiele tańszych rozwiązań.
Co zamiast kafelków nada się na ściany w kuchni?
Specjalne farby przebojem wdarły się na sklepowe półki. Popularne farby hydrofobowe w myśl producenta mają być odporne na wilgoć, a co za tym idzie także i na zabrudzenia. Według zapewnień przy próbie zmycia plam, farba ma pozostać na swoim miejscu. Faktem jest, że ich cena jest zdecydowanie niższa niż płytek ściennych.
Panele szklane są kolejnym szeroko znanym rozwiązaniem. Dzisiaj dostępne są w wielu wzorach oraz kolorach. Ich montaż uchodzi za zdecydowanie prostszy niż układanie płytek.
Panele ścienne do kuchni, podobnie jak te nadające się na podłogę, są łatwe w ułożeniu, a ich cena jest bardzo przystępna. Są odporne na wilgoć i zabrudzenia. Ponadto dostępne są w wielu wzorach oraz wersjach kolorystycznych. Z racji, że oferta paneli jest zróżnicowana, możemy mieć nową wymarzoną podłogę w pełni spełniającą nasze oczekiwania.
Cechy, które muszą posiadać ściany w kuchni
1) odporne na trwałe zabrudzenia – kuchnia jest pomieszczeniem wymagającym. Wybierając odpowiednie wykończenie ścian do kuchni, musimy mieć na względzie, jak często owe ściany narażone będą na zabrudzenia. Kuchnia uchodzi za miejsce często użytkowane, więc z racji przygotowywania codziennie rozmaitych potraw musi być odpowiednio zabezpieczone. Ściany w kuchni muszą być odporne na trwałe zabrudzenia takie jak plamy z tłuszczu powstałe podczas smażenia posiłków, gotowania, czy inne zacieki spowodowane po prostu codziennym użytkowaniem.
2) łatwe w myciu, czyszczeniu – byśmy zbytnio się nie namęczyli i łatwo mogli utrzymać ściany w kuchni w odpowiedniej czystości, muszą być one łatwe w myciu. To powinna być kolejna obowiązkowa cecha dobrego wykończenia ścian kuchennych.
3) trwałe – remonty bywają uciążliwe. By uniknąć nieustannego odnawiania powierzchni ścian w kuchni, muszą być one również trwałe.
4) o dobrej jakości wykończeniu – ta cecha wiążę się z trwałością ścian. Kuchnia jest przede wszystkim miejscem przygotowywania codziennych posiłków. Dlatego ściany muszą pozostać w nienaruszonym stanie. Nie chcielibyśmy przecież znaleźć w swoim obiedzie różnych pyłów. Jest to niezwykle istotna kwestia, jeśli chodzi o cechy, które muszą posiadać ściany w kuchni.
Jakie rozwiązania na ściany w kuchni są więc najpopularniejsze?
Niekwestionowanym liderem w kwestii wykańczania ścian, pozostają wciąż płytki kuchenne. Jednak z racji na nieustanne przemiany, trendy i coraz to nowsze rozwiązania, powoli się to zmienia. Już za niedługo, miejsce płytek kuchennych zastąpią całkowicie nowe i zdecydowanie prostsze w samodzielnym układaniu rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here