Meble łazienkowe

Aranżowanie łazienki wielu osobom sprawia dosyć dużo rozmaitych kłopotów. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z małą powierzchnią. Jednakże duży asortyment mebli pozwoli na uporządkowanie wszystkich kosmetyków, środków czystości, i również różnych dodatków łazienkowych.

Meble lazienkowe

Szafki łazienkowe – planowanie
Planowanie zakupu mebli łazienkowych, należałoby rozpocząć od wykonania projektu, a dokładniej rzutu z góry dla łazienki. Niewątpliwie z uwzględnieniem wszystkich wymiarów. Dzięki temu już na samym starcie zauważymy, na które meble do łazienki możemy sobie pozwalać, natomiast jakie z nich nie będą praktyczne.

Prócz samych wymiarów powinniśmy wziąć pod uwagę także barwę oraz styl mebli łazienkowych. Teraz niezwykle modne są jasne szafki łazienkowe. Choć w nowoczesnych wnętrzach wciąż idealnie prosperuje także naturalne drewno. Przeglądając inspiracje, prędzej lub później natrafimy na meble łazienkowe, jakie odpowiadają naszym preferencjom.

Warto wspomnieć, iż wielu wytwórców mebli łazienkowych w swojej ofercie ma specjalistyczne programy służące do projektowania. W tenże sposób jeszcze przed zakupem danych rodzajów, i również ich montażem, będziemy mogli rozeznać się, czy faktycznie dopasują się do planowanej powierzchni. Dzięki takim programom wychwycimy także dużo mankamentów, jakie na późniejszych etapach urządzaniach, mogłyby być trudniejsze do usunięcia. Gdy chcesz określić budżet, zastosuj również tenże kalkulator remontu czy wykończenia łazienki.

Szafki do łazienki – jak kupić meble łazienkowe?
Meble do łazienki przeważnie sprzedawane są w konkretnych seriach czy kolekcjach. W takich sytuacjach występują one w tej samej palecie kolorystycznej lub także przy zachowaniu jednakowej faktury. Ułatwia nam to zdecydowanie kompletowanie danych mebli, takich jak szafki łazienkowe stojące czy podwieszane, lub także meble umywalkowe.

Dokonując odpowiedniego zakupu mebli łazienkowych, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Łączny koszt winien być drugorzędnym kryterium, gdyż meble do łazienki muszą być dobrze ochronione przed wilgotnością oraz oddziaływaniem wody. Pamiętając o tym, iż w łazience dochodzi do częstego oraz zwiększonego kondensowania się pary hydrologicznej, należy skupiać się na modelach z dobrymi zabezpieczeniami. Tylna ścianka mebli zrobiona zwykle z płyty pilśniowej musi być zabezpieczona.
Zakupu mebli łazienkowych jeszcze częściej dokonujemy za pośrednictwem Internetu. Wówczas obowiązkowo zapoznajmy się z regulaminem oferty. Sprawdźmy, czy jest możliwość dokonania ewentualnego zwrotu, jeśli nie będziemy zadowoleni z otrzymanych produktów. Ich jakość musimy zweryfikować jeszcze przed ostatecznym montażem. Jeśli nie mamy zaufania do elektronicznych zakupów, w dowolnej chwili możemy wybrać się do popularnych sieci sklepów proponujących szerokie wyposażenie do łazienek.

Akcesoria łazienkowe
Prócz mebli łazienkowych na wyposażenie tego pomieszczenia składają się także niezliczone akcesoria. Do nich zaliczają się lusterka, stojaki, pojemniki na pranie lub także rozmaitego typu pojemniki oraz pudełka dedykowane do przechowywania. Tego rodzaju dodatki są nie tylko niezwykle przydatne, lecz także stanowią swoiste uzupełnienie planowanego designu.

Wielokrotnie więc mogą stanowić designerską funkcję. Nie jedynie praktyczną, lecz także dekoracyjną. Nadają one charakter pomieszczeniu, podkreślając dany styl łazienki. W tym wypadku możemy wymienić między innymi akcesoria minimalistyczne, rustykalne, skandynawskie, lub także industrialne. Kierując się danym rodzajem aranżacji, na pewno będziemy zwracać uwagę na dodatki zrobione z konkretnych tworzyw oraz materiałów.

Meble do łazienki – podział ze względu na styl oraz sposób wykonania
Nabywając dane meble do łazienki, równocześnie nadajemy jej określony styl. Na przykład decydując się na jasne meble, może pójść w stronę stylu skandynawskiego. Tymczasem dopełnieniem stylu rustykalnego czy kolonialnego wykażą się ciężkie meble z litego drewna. Dobierając styl industrialny, możemy spodziewać się mebli bardzo surowych w swoim wyglądzie. W tym wypadku materiałami przewodnimi będą stal, szkło i aluminium.

Meble łazienkowe dzielimy również pod względem materiału czy tworzywa, z którego zostały zrobione czy wykończone. Więc wyróżniamy:

1. Meble drewniane – meble do łazienki zrobione z drewna, muszą być obowiązkowo dobrze ochronione przed oddziaływaniem wilgotności. Z polskich rodzajów drewna, najlepiej sprawdza się sosna, buk, dąb czy olcha. Jednakże pragnąc otrzymać piękną i naturalną barwę, możemy sięgnąć po gatunki tropikalne, takie jak wenge, teak, marbau, badi, lub także iroko.
2. Meble z płyty MDF – są w tej chwili najpopularniejsze, i również najbardziej przystępne pod względem ceny. Płyty drewnopochodne, z jakich są zrobione szafki łazienkowe, także muszą być zaimpregnowane przed wilgotnością. Różnią się pomiędzy sobą pod względem wykończenia. Jako okleinę przeważnie wykorzystuje się fornir, laminat, folię czy lakier poliuretanowy.
3. Meble żeliwne – właściwie występują w zestawieniu z naturalnym drewnem. Tworzą niezwykłe kompozycje, idealnie odnajdujące się w innowacyjnych wnętrzach.
4. Meble metalowe – są rzadkim widokiem w polskich łazienkach. Na tenże rodzaj mebli decydują się raczej poplecznicy stylu industrialnego, stawiającego na pełen minimalizm.
5. Meble szklane – w owym wypadku przeważnie mamy do czynienia ze szklanymi półkami zawieszanymi w strefie prysznica czy wanny. Hartowane szkło jest nie jedynie estetyczne oraz odporne, lecz także idealnie radzi sobie z obecnością wody.

Meble łazienkowe – ceny
Meble do łazienek są dostępne właściwie w każdym markecie budowlanym z artykułami wyposażenia wnętrz. Jest możliwość ich zakupienia przez Internet czy zamówienia bezpośrednio u producenta, jeśli interesują nas meble pod wymiar. Ceny są różne, uzależnione od producenta. Przy doborze, kierujmy się najdoskonalszą klasą, i również dobrymi opiniami. Wówczas na pewno będziemy zadowoleni z dokonanego zakupu i będziemy zadowoleni z łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here