Pomieszczenie gospodarcze w nowym domu

Coraz więcej osób, które decydują się na budowę nowego domu, wybiera projekty budowlane uwzględniające pomieszczenie gospodarcze. Zazwyczaj mieści się ono obok kuchni, przedpokoju lub garażu. Taki podręczny schowek jest bardzo praktyczny. Jednak efektywność wykorzystania takiej powierzchni zależy od organizacji jej wyposażenia. Warto zaplanować jak najwięcej miejsca do przechowywania. Na co konkretnie zwrócić uwagę?

Miejsce do przechowywania artykułów do sprzątania i utrzymania higieny

Dotychczas w większości mieszkań i domów artykuły przeznaczone do sprzątania porozkładane były w kilku miejscach. Gdzie indziej znajdował się odkurzacz, a gdzie indziej środki chemiczne i ściereczki. Praktyka pokazuje, że warto zorganizować przestrzeń, w której będziemy mogli przechowywać jednocześnie wszystkie te rzeczy.

Trudno wyobrazić sobie pomieszczenie gospodarcze bez co najmniej jednego regału. Warto wyznaczyć danej półce jej przeznaczenie. Na przykład ustawić na jednej z nich środki chemiczne typu: płyn do mycia podłogi, mleczka do czyszczenia, płyn do toalety, ściereczki, gąbki, szczoteczki. Na tym samym poziomie znaleźć się mogą także jednorazowe ręczniki oraz papier toaletowy. Swoje stałe lokum powinny znaleźć tutaj także: odkurzacz, miotła, zmiotka z szufelką, mop i wiadro do mycia podłogi. Sprawdzonym rozwiązaniem jest zamontowanie wieszaka, na którym można powiesić kije od mopa i szczotki. Dzięki temu będą zawsze pod ręką.

Miejsce do segregowania śmieci

Od kilku lat w naszym kraju obowiązuje segregacja odpadów. Każdy właściciel domu powinien przygotować wygodny dla siebie system rozdzielania śmieci. Jeśli dysponujemy pomieszczeniem gospodarczym wewnątrz domu, to właśnie w nim możemy ustawić pojemniki na śmieci. Taka opcja przypadła do gustu całkiem sporej liczbie osób.

Jak to wygląda w praktyce? W pojemniku znajdującym się pod kuchennym zlewem zbieramy śmieci zmieszane oraz bio. Z kolei śmieci typu szkło, plastik oraz papier zanosimy do oddzielnych pojemników znajdujących się w podręcznym schowku. Z całą pewnością godne polecenia są śmietniki, które można postawić jeden na drugim. Pozwalają na zaoszczędzenie cennego miejsca. Gdzie można kupić tego rodzaju asortyment? Warto skorzystać z oferty sklepu internetowego, którego katalog produktów dostępny jest pod adresem internetowym https://www.denoti.sklep.pl/. Sprzedawca proponuje różne wielkości i kolory pojemników do segregacji odpadów.

Miejsce do przechowywania sprzętów i akcesoriów remontowych

Pomieszczenie gospodarcze to także idealne miejsce do przechowywania urządzeń (np. wiertarki) oraz narzędzi remontowych (np. śrubokrętów, młotka). Z powodzeniem można umieścić je w oryginalnych pudełkach, jak również w uniwersalnych pojemnikach. Sklep Denoti oferuje liczne warianty pojemników, skrzynek i organizerów.

Organizery są szczególnie przydatne w segregacji śrubek, nakrętek i gwoździ. Jeśli będziemy zawsze odkładać je w odpowiednie miejsce, to nigdy nie będzie problemu z ich znalezieniem. Warte uwagi są także skrzynki narzędziowe, pojemniki magazynowe oraz gotowe regały z pojemnikami. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się pojemniki marki Qbrick System. Te nowoczesne systemy służą zarówno do przechowywania, jak i transportu narzędzi i akcesoriów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here