Szafa z lustrem

Dobierając szafę z lustrem, niezwykle często decydujemy się na zakup tego mebla z lustrem. Jest dużo ważnych zalet podjęcia owej decyzji. Niewątpliwie nie w każdym pomieszczeniu szafa z lustrem będzie miała miejsce bytu. Więc warto zaznajomić się z popularnymi rodzajami, i również cenami przykładowych szaf tego rodzaju.

Czy warto zakupić szafy z lustrem?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Gdyż duża szafa z lustrem w niezwykle małej garderobie nie pozwala nam na korzystanie ze zwierciadła jak w wypadku dużego pomieszczenia. Z innej strony otrzymujemy kolejną przestrzeń, gdyż nie musimy wygospodarowywać miejsca na powieszenie czy ustawienie specjalnego lusterka. Szafa z lustrem okaże się dobrym wyjściem, jeśli będziemy mogli łatwo się w nim przeglądać. Starczy, iż sprawdzimy wymiary pomieszczenia, wymiary szafy, jaką nas interesuje w kontekście pozostałego umeblowania. Niewątpliwie nie wszystkie osoby będą zadowolone z obecności lusterka wkomponowanego w szafę. Gdyż należy je systematycznie czyścić. Brzydkie smugi przyczynią się do dużego pogorszenia wyglądu mebla. Należy liczyć się z tym, iż przeciętne korzystanie z szafy, może wiązać się z pozostawianiem wielu śladów na tafli, jakie należy regularnie usuwać.

Szafa z lustrem – typy

Szafy z lustrami mogą różnić się pomiędzy sobą pod względem budowy, i również typu zastosowanego materiału. Pośród nich wymienimy:

1. Szafy przesuwne – bardzo modne rozwiązanie, jakie stanowi odpowiedź dla standardowego sposobu otwierania drzwi przy pomocy drzwi uchylnych. Korzyścią tego rodzaju szaf jest spora ekonomizacja miejsca. Lusterko przeważnie zlokalizowane jest na jednym z frontów.. Szafa rozsuwana z lustrem to wygoda użytkowania.
2. Szafy wolnostojące – najpopularniejsze rodzaje szaf, jakie przeważnie zamawiane są do sypialni, lub do przedpokoju. Pośród nich wymieniamy szafy 1-drzwiowe, 2-drzwiowe, 3-drzwiowe, i chociażby 4-drzwiowe.
3. Szafy pod zabudowę – dobre rozwiązanie dla osób, jakie cenią możliwość jak najlepszego wykorzystania całkowitej powierzchni. Przeważnie montowane są w rozmaitych wnękach i między ściankami działowymi.
4. Szafy narożne – pośród nich wymienia się szafy, jakich front przebiega od jednej do drugiej ściany narożnej, jak i także szafy w kształcie litery „L”. W wypadku pierwszego rodzaju szaf lusterka montowane są niewątpliwie na głównych frontach. Tymczasem przy bardziej modernistycznym układzie, zazwyczaj znajduje się ono na jednym ze skrzydeł. 5. Szafy z litego drewna – szafy, na jakich są lusterka, można wymienić również pod względem materiału, z którego zostały zrobione. Szafy zrobione z litego drewna są niezwykle rzadką propozycją ze względu na duże koszty. Jednakże tego rodzaju szafy mają niezwykle pozytywne opinie, gdyż lite drewno jest jednym z najbardziej trwałych materiałów.
6. Szafy z płyt drewnopochodnych – najpopularniejsze rodzaje szaf, na jakich montowane są lusterka. Przeważnie są to płyty wiórowe, jakie okleja się fornirem czy laminatem.
7. Szafy ze szkła hartowanego – jeszcze powszechniejsze rozwiązanie, jakie sprawdza się w innowacyjnych kompozycjach. Jednakże w zestawieniu z lustrami, tego rodzaju szafy do sypialni występują niezwykle rzadko.

Zapoznając się z powyższymi rodzajami szaf z lustrami, na pewno łatwiej będzie odnaleźć właściwe rozwiązanie do sypialni w swoim mieszkaniu. Najistotniejsze jest to, aby doskonale dopasowały się do pomieszczenia, i umieszczone w szafach lusterko wykonywało własną funkcję. Jeśli pośród propozycji znanych wytwórców nie odnajdziemy tego czego poszukujemy, zawsze możemy zamówić szafy pod wymiar.

Gdzie sprawdzi się lustrzana szafa?
Lustrzana szafa sprawdza się w każdym pomieszczeniu, w modernistycznym, tradycyjnym, dużym oraz małym. Jeśli chcemy wyeksponować styl pomieszczenia, możemy postawić na rantach szafy dodatkowe dekoracje. Szafa zyska wtedy na lekkości oraz uwydatni charakter pomieszczenia, w jakim została umieszczona.

Szafa z lustrem idealnie sprawdzi się w przedpokoju – zwiększając wizualnie i tak dosyć często wąskie oraz małe pomieszczenia. Idealnie sprawdzi się również w sypialni. Gdy w przedpokoju mamy szafę, jaka znajduje się we wnęce, wykonajmy zabudowę, jakiej lustrzana powierzchnia będzie zrobiona na całą wysokość pomieszczenia.

Lustrzane odbicie pomieszczenia
Nim zdecydujemy się na drzwi z lustrem, zastanówmy się czy to rozwiązanie na pewno dla nas. W lustrze umieszczonym w drzwiach szafy, będzie dobijać się wszystko co będzie znajdować się na przeciwko szafy – zarówno porządek jak również bałagan. Dużą korzyścią oraz atrakcyjnym wyjściem jest umieszczenie lustrzanej szafy naprzeciwko okna. Dzięki temu wizualnie powiększymy wnętrze oraz bardziej je doświetlimy.

Szafa z lustrem to designerski dodatek
Dobrze dopasowana szafa z lustrem może stanowić bazę stylizacji wnętrza. Na przykład lustrzane drzwi mogą być zestawione z czarnymi, matowymi o atrakcyjnej modernistycznej fakturze. W takim wydaniu szafa z lustrem przełamuje nudę przedpokoju lub salonu. Ze względu na fakt, iż drzwi szafy są przesuwnie, nie kolidują one z miękkim dywanem otulającym podłogę. Najdoskonalszym wyjściem jest wbudowanie szafy na całkowitej wysokości pokoju. Pozwala to maksymalnie zagospodarować przestrzeń i zabezpieczyć przed zbieraniem się kurzu w zakamarkach.

Szafa z lustrem zwiększy przedpokój
Przedpokój to pomieszczenie w domu czy mieszkaniu, jakie z reguły zalicza się do najmniejszych. Równocześnie jest to miejsce doskonałe do gromadzenia odzieży wierzchniej i obuwia. Jak pogodzić te dwie rzeczy? Rozwiązaniem jest wybranie właściwej szafy z lustrem, jaka nie jedynie umieści wszelkie potrzebne rzeczy lecz również wizualnie, chociażby dwukrotnie, zwiększy przestrzeń przedpokoju. Warto wyposażyć się w ściereczki do szyb, jakie ułatwią utrzymywanie szafy z lustrem w czystości. Szczególnie w przedpokoju jest ona narażona na łatwe zanieczyszczenie. Jednak regularnie ją oczyszczając, pozostawimy ją nieustannie w bardzo dobrym stanie.

Zakup takiej szafy nie stanowi problemy, gdyż znajdziemy ją niemalże w każdym sklepie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here