Wykorzystanie kamienia we wnętrzach

Uzyskanie wrażenia przytulności we wnętrzach możliwe jest dzięki bardzo zróżnicowanym sposobom. Wbrew pozorom bardzo dobrze sprawdza się naturalny kamień lub cegła w kilku odsłonach. Taki sposób dekorowania ścian przywodzi na myśl skojarzenia z bardzo dawnymi czasami, kiedy wnętrza bogatych ludzi właśnie tak wyglądały. Można zdecydować się na sam kamień, albo połączyć go z innym rodzajem pokrycia.

Kamień dekoracyjny we wnętrzach pozwala optycznie je ocieplić, rozjaśnić i powiększyć. Ma bardzo interesującą fakturę i często okazuje się, że pokoje nie potrzebują już żadnych dodatkowych upiększeń. Dość częstym wyborem są jasne kolory, ale zdarza się, że właściciele mieszkania decydują się na kamień czarny lub w innym ciemnym odcieniu.

Z uwagi na swoje cechy i wywoływane skojarzenia, kamienne elementy pokrycia ścian często pojawiają się w kuchniach lub połączeniach kuchni z jadalnią. W ten sam sposób zresztą praktykowane są inne podobne rozwiązania, jak chociażby biała cegła we wnętrzach. Przeważnie używana jest na początek w kuchni i gdy tam się sprawdzi (a niemalże zawsze tak jest) trafia i do innych pomieszczeń. Kamień naturalny na ścianę lub cegłę można kłaść niezależnie od tego, czy wystrój mieszkania jest staroświecki czy nowoczesny. Efekt można dopasować tak, by całość „zagrała” pod względem stylistycznym. Zainteresowani bez trudu znajdą przykłady oryginalnych aranżacji nowoczesnych lub bardziej tradycyjnych z wykorzystaniem kamienia lub cegły (białej, ewentualnie w zwykłym kolorze).

Ze względów praktycznych unika się tego typu elementów w pokojach używanych przez małe dzieci. Można zauważyć też, że niektórzy ludzie nie decydują się na cegłę lub kamień z powodu trudności w ogrzewaniu mieszkania. Kamienne pokrycie ściany może istotnie sprawiać wrażenie chłodnego i niezbyt przyjaznego, ale sekret tkwi w odpowiedniej izolacji. Często okazuje się więc, że wrażenie chłodu było mylne i nawet przy wyborze kamienia dekoracyjnego lub białej cegły do kuchni albo innego wnętrza, jest ono cały czas tak samo przytulne.

Źródło: https://stegu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here