nitownica pneumatyczna

Szukasz sprzętu, który ułatwiłby Ci wykonywanie prac remontowych lub hobbistyczne majsterkowanie w warsztacie? W takim razie dobrym rozwiązaniem może być zakup nitownicy pneumatycznej, dzięki której sprawnie połączysz metalowe, skórzane lub plastikowe elementy. Zastanawiasz się, jak działa to urządzenie? Podpowiemy Ci, jak bezpiecznie korzystać z nitownicy pneumatycznej. 

Jak działa nitownica pneumatyczna?

Nitownica pneumatyczna to niewielkich rozmiarów urządzenie, które służy do trwałego łączenia ze sobą elementów wykonanych z różnego rodzaju materiałów — takich jak m.in. fragmenty blachy, części maszyn i płyty gipsowe. Łączenia dokonuje się przy pomocy nitów lub nitonakrętek, czyli małych metalowych elementów w kształcie walca, które umieszcza się w otworach pod wpływem sprężonego powietrza. Nitownica pneumatyczna jest dosyć łatwa w obsłudze, więc może być wykorzystywana zarówno na placu budowy, jak i podczas bardziej wymagających prac montażowych. Szukasz urządzenia, które pozwoli szybko połączyć ze sobą części z różnego tworzywa? Nitownica pneumatyczna jest do kupienia na incop.pl, gdzie w zależności od potrzeb znajdziesz m.in. nitownicę pneumatyczną do nitów zrywalny oraz do nitonakrętek.

Jak przygotować nitownicę pneumatyczną do użytku?

Zanim zaczniesz używać nitownicy pneumatycznej, pamiętaj o jej nasmarowaniu olejem hydraulicznym. W ten sposób zostanie zminimalizowane tarcie pomiędzy elementami, które odpowiadają za umieszczanie nitów w otworach. Przed podłączeniem nitownicy pneumatycznej do sprężarki, wprowadź olej przez umieszczoną w urządzeniu smarowniczkę. Następnie zamontuj przewód zasilający, skieruj końcówkę nitownicy w dół i pociągnij za spust, by równomiernie rozprowadzić olej hydrauliczny wewnątrz niej. Na rynku dostępne są również modele nitownic pneumatycznych, które nie wymagają smarowania urządzenia olejem hydraulicznym przed jego użyciem.

Jak bezpiecznie używać nitownicy pneumatycznej?

Niezależnie od tego, czy chcesz użyć nitownicy pneumatycznej do nitów stalowych, nitów zrywalnych czy też nitonakrętek musisz najpierw przygotować otwory, w których umieścisz te elementy łączące. Włóż do urządzenia nit lub nitonakrętkę w taki sposób, by skierować trzon na zewnątrz. Teraz umieść go w przygotowanym otworze i naciśnij spust nitownicy pneumatycznej. Sprężone powietrze wtłoczy nit na swoje miejsce i zagnie trzpień na końcach. Używanie nitownicy pneumatycznej pozwala na szybkie wykonanie zespolenia elementów i nie wymaga stosowania dużej siły.

Wykonując pracę przy pomocy nitownicy pneumatycznej należy wziąć pod uwagę grubość łączonych materiałów oraz rodzaj używanych nitów. Odpowiednie dopasowanie do siebie elementów sprawi, że uzyskane efekty będą dla Ciebie zadowalające. Na rynku dostępne są urządzenia ze specjalnym zestawem końcówek oraz pojemnikiem na zerwane gwoździe nitów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here