Systemy do drzwi przesuwnych – zastosowanie

Często potencjalny klient nie zdaje sobie nawet sprawy, ile wysiłku projektowego, ile nakładów pracy koncepcyjnej i jaki ogrom zaawansowania technologicznego stoi za najprostszymi rozwiązaniami w gotowych produktach przemysłu meblarskiego czy budowlanego. Podobnie sprawa przedstawia się z drzwiami przesuwnymi, precyzując, z mechanizmami służącymi bezpośrednio do otwarcia drzwi lub szafy, a mamy tu na myśli systemy do drzwi przesuwnych.

Systemy do drzwi przesuwnych

Jako klienci niejednokrotnie skupiamy się na wyborze materiału, z którego będzie wykonane skrzydło szafy lub drzwi przesuwnych, zastanawiając się nad rozróżnieniem pomiędzy drewnem, płytą MDF czy taflą szkła. Tymczasem swoistym „sercem” systemu do drzwi przesuwnych jest konstrukcja specjalnego mechanizmu, dzięki któremu drzwi wejściowe czy drzwi szafy będą się przemieszczać. Mechanizm składa się z szyny jezdnej, czyli specjalnej prowadnicy, w której poruszać się będą odpowiednio dopasowane okucia, czyli prowadniki rolkowe, zwane też niekiedy wózkami, zamocowane do płyt drzwiowej. Systemy przesuwne do szaf oraz systemy do drzwi przesuwnych najczęściej wyposażone są w profile prowadnicowe stalowe lub aluminiowe. Systemy do drzwi przesuwnych nie byłyby kompletne bez innych elementów mechanizmu, w skład którego wchodzą też: uchwyty (naścienne, sufitowe), maskownice i ich mocowania, stopery blokujące drzwi oraz prowadniki, utrzymujące skrzydło drzwi w pożądanej linii.

Systemy przesuwne do szaf – zastosowanie

Systemy przesuwne do szaf możemy zastosować wszędzie tam, gdzie chcemy całą szerokość, od brzegu jednej ściany do drugiej, zabudować szafą, wypełniającą całą przestrzeń (tzw. wnęka w pomieszczeniu, np. w formie garderoby). Systemy przesuwne do szaf sprawdzą się również w systemach meblowych szaf wolnostojących, niskich – takich jak szafki biurowe oraz wysokich – takich jak normalne szafy czy regały archiwalne. Wszędzie tam, gdzie w przestrzeni mieszkalnej, biurowej, archiwalnej czy bibliotecznej będziemy chcieli zaoszczędzić miejsce, systemy przesuwne do szaf będą funkcjonalnym rozwiązaniem. Szczególnie gdy w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu zależy nam na zabudowie całej wnęki w ścianie lub odgrodzeniu od stref mieszkalnych strefy kuchennej lub biurowej, zastosowanie znajdą systemy przesuwne do szaf lub systemy do drzwi przesuwnych.

Gdański producent systemów do drzwi przesuwnych oraz systemów do szaf, firma Laguna, poleca swe produkty, z którymi można zapoznać się na oficjalnej stronie https://laguna.pl. Zachęcamy do zapoznania się ze zróżnicowaną, dopasowaną do indywidualnych potrzeb klientów ofertą, zawartą w najnowszym katalogu, dostępnym do pobrania na stronie firmowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here