Akcesoria meblowe

Większość z nas dokonując zakupu mebli, zwraca uwagę przede wszystkim na ich wygląd. Dopiero po jakimś czasie ich użytkowania okazuje się, że chcielibyśmy coś w nich zmienić lub doposażyć. Nic dziwnego, ale też nic trudnego. Na rynku funkcjonują sklepy, które dysponują szeroką ofertą wszelkiego rodzaju akcesoriów meblowych, które zwiększają funkcjonalność mebli. Stosuje się je zarówno podczas kompletowania materiałów do zrobienia nowych mebli, ale także do wymiany lub doposażenia obecnie użytkowanych elementów wyposażenia wnętrza.

Elementy wyposażenia mebli

W sprzedaży jest bogata oferta tego rodzaju produktów. Mają one różne funkcjonalności. Sprawdzonym dostawcą akcesoriów meblowych jest firma Locker z Białegostoku, która w swoim asortymencie posiada między innymi:

 • podnośniki, na przykład podnośniki gazowe z cichym domykiem, podnośniki teleskopowe, ograniczniki,
 • prowadnice do szuflad, w tym: prowadnice kulkowe, prowadnice z pełnym wysuwem,
 • systemy do drzwi przesuwnych,
 • systemy szuflad,
 • uchwyty meblowe,
 • wyposażenie garderoby, na przykład: pantografy, kosze na bieliznę, wysuwane wieszaki,
 • wyposażenie łazienki, w tym kosze cargo na brudną bieliznę mocowane do szafki,
 • wyposażenie kuchni, t.j. ociekacze do naczyń, kosze do segregowania śmieci, wkłady na sztućce,
 • zawiasy meblowe różnych typów (kątowe, bliźniacze, nakładane, prowadniki, wpuszczane),
 • elementy konstrukcyjne, takie jak: zamki meblowe, hamulce, spowalniacze, złącza, trzpienie, zaślepki, konfirmaty, odbojniki.

Jak widać, dostępne są całe systemy, jak również drobne elementy wyposażenia mebli. Produkty te sprawiają, że korzystanie z mebli jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Są to akcesoria meblowe, które ułatwiają dostęp do niektórych powierzchni, wpływają na lepsze zagospodarowanie szafek lub ograniczają hałas zamykanych drzwiczek meblowych.

Oświetlenie mebli

Od jakiegoś czasu do zwiększenia komfortu użytkowania mebli stosuje się w nich oświetlenie. Przydaje się ono głównie w meblach, które wykonano z ciemnych materiałów lub w pomieszczeniach, w których naturalne światło nie dochodzi w zakątki meblowe. Oświetlenie wewnątrz mebli ułatwia znalezienie poszukiwanych rzeczy oraz wspomaga łatwiejsze utrzymanie porządku.

W sklepie Locker można zaopatrzyć się w różnego typu oświetlenie meblowe. Można wyodrębnić następujące rodzaje oświetlenia meblowego:

 • oprawy LED,
 • taśmy LED,
 • włączniki,
 • zasilacze.

Współcześnie w meblach montuje się oświetlenie LED. Jest to nie tylko oszczędne, ale również efektowne rozwiązanie. Lampy LED stosuje się zarówno w szafach, szafkach kuchennych, ale także do podświetlenia szklanych półek w witrynach albo komodach. W ofercie sklepu są lampy LED przewodowe oraz bezprzewodowe świecące w różnych odcieniach (zimny, ciemny, neutralny).

Inne funkcjonalne akcesoria meblowe

W sklepie internetowym Locker, w sprzedaży znajdują się także inne akcesoria, które zwiększają funkcjonalność mebli. Szczególnie tych, które używa się do pracy, czyli biurek. W asortymencie są ładowarki bezprzewodowe przeznaczone do zamontowania pod blatem, przedłużacze biurkowe, przepusty, podstawki na kółkach pod komputer, półki wysuwane pod klawiaturę i myszkę.

Wszystkie te akcesoria umożliwiają trzymanie wszelkiego rodzaju kabli wewnątrz biurka. Osoby, pracujące w biurze z pewnością docenią wpuszczane w blat przedłużacze. Ich zaletą jest to, że są zawsze pod ręką, a gdy ich nie potrzebujemy, to po prostu zamykamy pokrywę i chowamy przedłużacz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here