Czym się kierować przy wyborze szafek do garażu

Jakie szafki wybrać do garażu? Jakie są wady i zalety poszczególnych typów? Dowiedz się już dziś!

Szafki odkryte

Szafki odkryte albo zabudowane półki to pierwsza rzecz, jaka przychodzi na myśl, gdy zastanawiamy się nad zakupem mebli do garażu. Proste metalowe konstrukcje sprawdzą się w każdej przestrzeni, i mimo że nie są najelegantsze, są wysoce funkcjonalne i wyśmienicie spełniają swoją rolę – można na nich przechowywać dużo różnych rzeczy. Dzięki temu, że nie mają drzwiczek, od razu widać co jest gdzie ułożone, można więc łatwo sięgać po wszystkie zgromadzone przedmioty. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie pudeł i kartonów, które pozwalają grupować obiekty, a także chronią je przed zakurzeniem. Trzeba bowiem pamiętać, że jedną z największych wad odkrytych szafek jest fakt, że leżące na nich przedmioty zbierają kurz i należy je regularnie czyścić.

Szafki zamykane

Rozwiązaniem problemu z kurzącymi się przedmiotami są szafki zakryte. Dodatkowo drzwiczki pomagają utrzymać w szafce rzeczy, które mogłyby się z niej wysypywać – choć nie jest dobrze, gdy meble są wypchane po brzegi gratami, wszyscy wiemy, że czasem możliwość upchnięcia drzwiami jest niezwykle przydatna. W garażu, gdzie nieczęsto jest dużo przestrzeni na otwierające się szeroko drzwi świetnie może sprawdzić się szafka z roletą. To rozwiązanie pozwala połączyć użyteczność szafkiz drzwiami z kompaktowością odkrytej półki, gdyż zwijana roleta nie wymaga, by przed nią było kilkadziesiąt centymetrów przestrzeni niezbędnych do otwarcia zawiasowych drzwi. Roletę podnosi się w górę i zwija, nie trzeba więc żadnej dodatkowej przestrzeni – szafka może stać w kącie, może też zajmować całą wysokość ściany, od podłogi do sufitu.

Szafki z szufladami

Szafki z szufladami bardzo dobrze sprawdzają się do przechowywania drobnych przedmiotów – dzięki systemowi wysuwanych szuflad możemy w łatwy sposób dostać się do każdego przedmiotu obiektu umieszczonego w szafce nie musząc przekopywać się przez sterty innych za każdy razem, gdy chcemy z jakiegoś skorzystać. Jednak rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w biurkach czy komodach nie cieszy się aż taką popularnością w garażach. Dlaczego? Otóż aby otworzyć szufladę przed szafką musi być odpowiednio dużo miejsca, o co w garażu często jest trudno. Można taką szafkę postawić frontem do miejsca postojowego z założeniem, że będzie można ją otwierać jedynie wtedy, gdy samochód będzie się znajdować poza garażem, jednak takie rozwiązanie może mocno ograniczyć funkcjonalność szafki.

Szafki sufitowe

Szafki sufitowe to bardzo specyficzne rozwiązanie spotykane właściwie tylko w garażach. Ze względu na specyfikę tej przestrzeni, w garażu można podwiesić pod sufitem szafkę nad bramą wjazdową – sprawi to, że nie będzie tam można swobodnie stanąć, jednak zapewni wykorzystanie normalnie marnowanej przestrzeni magazynowej. Do takiej szafki można dostać się jedynie wchodząc na drabinę i to tylko wtedy, gdy w garażu nie ma auta, jednak taka szafa może sprawdzić się jako miejsce na trzymanie sprzętów sezonowych, takich jak dmuchane baseny, kajak albo narty i sanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here