pokój dla dziecka

Stworzenie pięknej i funkcjonalnej przestrzeni dla dziecka jest zadaniem skomplikowanym – taki projekt musi zawierać przede wszystkim rozwiązania odpowiadające rzeczywistym potrzebom dziecka, a te zmieniają się przecież wraz z wiekiem, ale powinien uwzględniać również aktualne trendy panujące w branży wnętrzarskiej. Przeglądając gotowe aranżacje, zachwycamy się profesjonalnie zaprojektowanymi wnętrzami, czy jednak możliwe jest stworzenie pokoju równie atrakcyjnego bez pomocy specjalistów? Skąd czerpać inspirację i pomysły?

Zacznij od podstaw

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jak powinien wyglądać pokój Twojego dziecka, zastanów się nad tym, jakie elementy muszą się w nim znaleźć. To, jakich mebli potrzebujesz, może nakierować Cię na konkretne rozwiązania i pomysły związane z ich aranżacją – meble nie muszą być tylko praktyczne, obecnie dostępne są również kolekcje projektowane specjalnie z myślą o dzieciach, które wyróżniają się nie tylko wygodą, ale też wyjątkowym stylem. Urządzając pokój o małym metrażu warto postawić na przykład na łóżko piętrowe ze schodami – to zarówno modele oferujące miejsce do spania dla dwójki dzieci, jak i podwyższone łóżka z miejscem na biurko czy dodatkowe miejsce do przechowywania. Taki dodatek może stać się centralnym elementem wystroju – kiedy więc nie masz jeszcze konkretnego pomysłu na wnętrze, spróbuj poszukać potrzebnych Ci elementów i stwórz projekt pasujący do ich stylu.

Wybieranie mebli z kolekcji dziecięcych oferuje również dodatkową korzyść – producenci często prezentują swoje produkty w przykładowych aranżacjach. To świetny sposób na znalezienie inspiracji i zobaczenie, czy w otoczeniu innych elementów, dany mebel nadal będzie wyglądał równie atrakcyjnie.

Nie skupiaj się tylko na tym, co modne

Trendy wnętrzarskie zmieniają się dość regularnie, a kolory i style szybko wychodzą z mody – jeśli więc postawisz na takie rozwiązania, Twój projekt stosunkowo szybko może stracić na aktualności. Jeśli nie chcesz, by po niedługim czasie urządzony przez Ciebie pokój wymagał przemeblowania, wybieraj rozwiązania bardziej uniwersalne, które dzięki stylowym i modnym dodatkom dopasujesz do różnego rodzaju wystroju – to na przykład drewniane meble o prostej formie i utrzymane w neutralnych barwach. Pamiętaj też, że stworzenie projektu zgodnego z poradami znanych projektantów nie powinno być Twoim głównym celem – wystrój pokoju powinien odpowiadać przede wszystkim dziecku, które będzie w nim spędzać większość swojego czasu. Warto więc brać pod uwagę jego gust i zainteresowanie wybierając gamę kolorystyczną czy tematyczne dodatki, które stworzą wyjątkową atmosferę.

Korzystaj z gotowych rozwiązań

Nie bój się korzystać z gotowych rozwiązań i czerpać inspiracji z projektów, które znajdziesz w magazynach o wystroju wnętrz czy w mediach społecznościowych. Twój projekt nie musi być całkowicie unikalny, nie musisz wynajdywać zupełnie nowych połączeń kolorów ani odkrywać rozwiązań, o których nikt wcześniej nie pomyślał – wybierz elementy z różnych projektów, które najbardziej Ci się podobają i dopasuj je do urządzanego wnętrza. Ułatwi to Twoje zadanie, a w dodatku – wybierając coś, co sprawdziło się już w innych projektach, wiesz, że równie dobrze sprawi się też w Twoim domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here