Czym się kierować przy wyborze AGD do zabudowy

Spójna, estetyczna kuchnia wymagać będzie od gospodarza poczynienia pewnych kroków w celu zabudowania tego, co niekoniecznie powinno być na widoku, czyli sprzętu AGD. Choć nowoczesne modele lodówki, pralki czy zmywarki nie są czymś, co miałoby negatywnie wpływać na piękno kuchni, to niektórzy gospodarze sobie tego nie życzą. Jest to szczególnie częste w przypadku aneksów połączonych z salonem – kuchnia powinna być wówczas przedłużeniem salonu i mieć miły dla oka, bardziej efektowny niż praktyczny charakter.

Co można zabudować meblami?

Najczęściej zabudowywane w kuchni są zmywarka oraz lodówka. Niektórzy inwestorzy, mający w kuchni również pralkę, tworzą też dla niej osobną szafkę, dzięki której pralka nie psuje efektu wizualnego. Najczęściej wybierane Sprzęty AGD do zabudowy Samsung to lodówka oraz zmywarka. Są to urządzenia, które bardzo łatwo jest obudować frontami meblowymi i umieścić w specjalnej wnęce. Zabudowuje się również nowoczesne piekarniki, płyty indukcyjne oraz kuchenki mikrofalowe – w ich przypadku jednak konieczne jest specjalne zabudowanie, by pozostawić otwór na panel sterowania kuchenką oraz jej szklane drzwiczki.

Jakie AGD wybrać do zabudowy?

Idąc do sklepu meblowego i chcąc kupić sprzęty AGD do zabudowy Samsung, należy przede wszystkim kierować się ku produktom dedykowanym zabudowywaniu. Sprzęt AGD do zabudowy Samsung cechują takie same funkcje, co inne modele nieprzeznaczone do zabudowy. Na przykład piekarnik lub kuchenka mikrofalowa do zabudowy muszą posiadać specjalną płytę chłodzącą, która chroni płyty meblowe przed przegrzaniem, a nawet spaleniem. Dodatkowo, wszelkie procesy uruchamiane muszą być elektronicznie, co nie tylko jest wielkim ułatwieniem dla użytkownika, ale również dla serwisanta, a ponadto przyczynia się do lepszego funkcjonowania samego urządzenia.

Jakie kuchnie najczęściej podlegają zabudowywaniu AGD?

Ostatnimi czasy niezwykle modne są meble kuchenne, których fronty nie posiadają uchwytów. Otwierają się one przez naciśnięcie. Do takich mebli idealnie pasują właśnie AGD do zabudowy Samsung, które nie tylko swoją funkcjonalnością, ale i designem wkomponowują się w ideę minimalistycznej, gładkiej i równej kuchni. Sprzęt AGD do zabudowy Samsung, Bosch lub Electrolux wybierany jest w kuchniach na wskroś nowoczesnych, przeważnie tych łączonych z salonem, gdzie kuchnia ma stanowić w pewnym sensie wizytówkę całego domu i jest stale wystawiona na widok domowników i gości. W takich wnętrzach im mniej rzucających się w oczy praktycznych sprzętów, tym lepiej dla ogólnego poziomu estetyki.

Czy warto zabudowywać AGD?

Zabudowa AGD bardzo często podyktowana jest względami praktycznymi. Dzięki dodatkowej „osłonie” z mebli, sprzęty wolniej się psują, a także nie brudzą się z zewnątrz. Planując w swojej kuchni wykonanie umeblowania pod wymiar, można niejako „przy okazji” pokusić się o zabudowanie sprzętów AGD. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie niepraktyczne. Napraw tego rodzaju sprzętu i ich przenoszenia dokonuje się niezwykle rzadko, a gdy zachodzi taka konieczność – wcale nie jest to zabieg bardziej pracochłonny niż wyjęcie sprzętu wolnostojącego. Zabudowywać należy jednak wyłącznie sprzęty dedykowane zabudowie – warto zapytać o to sprzedawcę w sklepie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here