Jak wybrać modny i praktyczny zegar ścienny do mieszkania?

0
780

Zegar ścienny może okazać się wyjątkowo funkcjonalnym elementem wyposażenia każdego domu. Osoby planujące zakup takiego akcesorium, odnajdą bogatą ofertę różnorodnych przedmiotów. Czasomierze różnią się nie tylko wyglądem i rozmiarem, ale również rodzajem mechanizmu i posiadanymi funkcjami. Jak wybrać najbardziej odpowiedni model do własnego wnętrza?

Mechanizm i podstawowe parametry

Zdecydowana większość dostępnych na rynku ściennych zegarów wyposażona jest w mechanizmy kwarcowe. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które wymaga od użytkowników jedynie okresowej wymiany baterii. Osoby lubiące klasyczne rozwiązania, mogą zdecydować się na zegary z mechanizmem sprężynowym, które wymagają regularnego nakręcania. Wśród nich odnaleźć można wiele tradycyjnych, drewnianych modeli, które doskonale skomponują się z antycznymi meblami. Wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem może okazać się zegar ścienny sterowany radiowo. Taki czasomierz odbiera informacje z nadajnika radiowego umieszczonego na terenie Niemiec. Dzięki temu można być pewnym, że dokładnie wskazuje godzinę.

Modny i praktyczny zegar

Aby wybrany czasomierz odpowiednio spełniał swoją funkcję, musi być czytelny dla wszystkich domowników. W wielu domach odpowiednim wyborem mogą okazać się zegary ścienne z dużymi i wyraźnymi arabskimi cyframi. W pomieszczeniach, w których spędza się wieczory przy przytłumionym świetle, warto umieścić model z podświetlaną tarczą. Odpowiedni będzie zarówno analogowy zegar z żarówami LED, jak i egzemplarz z elektronicznym wyświetlaczem. Ważne jest to, aby zawiesić akcesorium w miejscu, które będzie dobrze widoczne. Jeżeli w danym pokoju używa się silnych żarówek o jasnym blasku, zegar nie powinien posiadać błyszczących elementów. Srebrne wskazówki lub obręcz będą odbijały światło i ograniczą widoczność tarczy.

Odpowiednio dobrany zegar ścienny powinien być również atrakcyjny i komponować się z wystrojem wnętrza. Możliwy jest zakup różnorodnych modeli o wyjątkowo modnych designach. Zainteresowani odnajdą modele bambusowe i drewniane do pomieszczeń w stylu skandynawskim lub boho. Wygląd i kolorystyka mogą być stonowane, tak aby dopasować się do wystroju minimalistycznego. Wiele modnych zegarów powstaje z grubszych elementów drewnianych i metalu. Umieszczone na tarczy koła zębate podkreślą charakter wnętrza loftowego lub industrialnego. Poszukując czasomierzy do pokojów młodzieżowych, warto decydować się na wzory nawiązujące do hobby i zainteresowań. Odpowiednio dopasowany ścienny zegar będzie zarówno praktycznym, jak i atrakcyjnym elementem wyposażenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here