Dom bez żyrandola? To możliwe!

0
2059

Jeszcze kilka lat temu przy aranżacji mieszkania nie zwracano żadnej większej uwagi na oświetlenie. W dzisiejszych czasach sytuacja odwróciła się o 180 stopni, dlatego też producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele oryginalnych propozycji, dzięki którym można rozwiązań problemy z deficytem światła.

Moda na oświetlenie energooszczędne

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na oświetlenie energooszczędne, które oferuje między innymi internetowy sklep z oświetleniem www.iluve.com. Mowa tutaj oczywiście o popularnych oprawach LED, które doskonale pasują nie tylko do nowoczesnych, ale również klasycznych aranżacji wnętrz. Rachunki za energię elektryczną cały czas idą w górę, dlatego też warto postawić na technologię LED, dzięki której można na oświetleniu zaoszczędzić nawet 80% energii. Warto wspomnieć również i o tym, że oświetlenie energooszczędne doskonale sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurze i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Eleganckie plafony

Oryginalny żyrandol jak powszechnie wiadomo nie najlepiej sprawdzi się w niskich pomieszczeniach, dlatego też warto rozejrzeć się za nowoczesnymi plafonami, które są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych aranżacji wnętrz. Plafony w odróżnieniu od żyrandoli i wiszących lamp zajmują bardzo niewiele miejsca, a co najważniejsze światło równomiernie rozprowadza się po suficie, dzięki czemu dane wnętrze optycznie wydaje się nieco wyższe. Modne i stylowe plafony doskonale sprawdzą się nie tylko w roli oświetlenia głównego, ale również jako oświetlenie miejscowe. Ciekawym pomysłem jest zawieszenie ich na ścianie w taki sposób, aby wyeksponować nimi wybrane elementy. Godne uwagi są oczywiście plafony dostosowane do pracy z diodami LED.

Co zamiast żyrandola?

Producenci coraz częściej oferują także nowoczesne listwy oświetleniowe, które pełnią nie tylko funkcje praktyczne, ale również dekoracyjne. W eleganckich listwach umiejętnie ukryto oświetlenie LED, które może być skierowane w dowolną stronę. W mniejszych pomieszczeniach warto zamontować listwy w taki sposób, aby rozchylone krawędzie kierowały strumień swojego światła na sufit. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz doskonale sprawdzą się także oryginalne reflektory sufitowe i oświetlenie spot. Jest to idealna propozycja przede wszystkim dla tych osób, którym zależy na punktowym świetle. Reflektory sufitowe wyposażone są w regulację kąta padania światłą, dlatego też można nimi oświetlić praktycznie każdy punkt danego pomieszczenia. Reflektory idealnie sprawdzą się przede wszystkim na podwieszanych sufitach.

Szukasz inspiracji? Sprawdź dostępne oświetlenie na https://iluve.com/oswietlenie/sufitowe/reflektorki-i-spoty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here