Schody zabiegowe

Każdy, komu zależy w domu na wolnej przestrzeni, a do tego chciałby mieć funkcjonalne i praktyczne schody powinien wiedzieć, że dobrym rozwiązaniem będzie budowa schodów zabiegowych. Jest to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale i bardzo estetyczne. Dlaczego konkretnie warto na nie postawić?

Przede wszystkim ergonomia

To, co przede wszystkim cechuje schody zabiegowe, to ich konstrukcja. Te zawijają się bowiem do środka pod kątem 90 lub 180 stopni. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie większej przestrzeni w pomieszczeniu. Dodatkowo ten typ schodów zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo. Wszystko dzięki temu, że stopnie zwężają się ku środkowi. Ich szerokość na środku zawsze jest także taka sama, co również wpływa na bezpieczeństwo. Oprócz tego montowane są zawsze balustrady. Wchodzenie i schodzenie po takich schodach jest zatem bardzo bezpieczne dla wszystkich domowników. Jest tak także w przypadku dzieci i osób starszych.

Konstrukcja schodów zabiegowych

Schody zabiegowe posiadają konstrukcję otwartą. Dlatego też stanowią element dekoracyjny. Można zatem schody wykorzystać do stworzenia estetycznej aranżacji pomieszczenia, której schody stanowić będą integralną część. Biorąc bowiem pod uwagę, że są to schody otwarte, a zatem widoczne dla wszystkich, to powinny stanowić spójną całość z pozostałą aranżacją pomieszczenia i domu.

Materiał wykonania

Schody zabiegowe wykonane mogą być z różnych materiałów. Najczęściej jest to stal lub drewno. Ponadto spotkać się można również ze schodami zabiegowymi wykonanymi z drewna. Jest to bowiem materiał uniwersalny, bardzo estetyczny i pasujący do większości aranżacji. Wiele osób decyduje się jednak na budowę schodów zabiegowych ze stali. Jest tak zwłaszcza wtedy, kiedy chce się urządzić dom w stylu industrialnym. Takie schody w połączeniu z ceglaną ścianą oraz ciepłymi lampami prezentować będą się w pomieszczeniu niezwykle estetycznie.

Zabiegowe schody spiralne

Bardzo często można spotkać się również ze spiralnymi schodami zabiegowymi. Jest to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Schody spiralne mają jednak jedną wadę. Nie jest to komfortowe rozwiązanie dla dzieci oraz osób starszych. Choć wyglądają pięknie to osoby starsze i dzieci mogą mieć problem w poruszaniu się po takich schodach.

Zabiegowe schody cieszą się dużą popularnością. Wynika to z wielu zalet jakie się z nimi łączą. Jeśli zatem ktoś planuje budowę domu w najbliższym czasie to warto, aby zastanowił się właśnie nad takim rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here