girlandy świąteczne

Girlandy świąteczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza w okresie świątecznym, ponieważ stanowią doskonałą ozdobę na Boże Narodzenie. Najczęściej przygotowywane są w wersji naturalnej z zastosowaniem świeżego świerku, jodły lub szyszek. Idealnie sprawdzają się jako ozdoby ze sznurka choinkowego, stanowiąc swego rodzaju ozdobne ornamenty na okna, drzwi, ściany, meble a także balustrady i karnisze.

Jak powinna wyglądać girlanda świąteczna?

Ciekawostką jest fakt, iż w dawnych czasach girlanda świąteczna była najczęściej przygotowywana z roślin i owoców, natomiast w obecnym czasie do jej przygotowania stosuje się także inne, sztuczne materiały. Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż girlandy świąteczne powinny swoją długością pasować do tej powierzchni, na której będą montowane, co bardzo istotne nie mogą być zbyt ciężkie, gdyż w takiej sytuacji mogą ulec znacznemu zdeformowaniu, a w niektórych przypadkach nawet odpaść. Najczęściej do dekoracji ozdób stosuje się: bombki, szyszki lub inne tkaniny, w przypadku ozdoby zamontowanej w domu zaleca się wybór jodły lub sosny, natomiast nie zaleca się stosowania świerku, gdyż roślina ta pod wpływem ciepła szybko traci igły. Natomiast na zewnątrz można zawiesić girlandę świąteczną z żywych roślin.

Co będzie potrzebne do przygotowania girlandy świątecznej?

Obecnie jest dostęp do dużej ilości ozdób świątecznych, które można zarówno nabyć w sklepach jak i zrobić samemu, wśród wielu potrzebnych rzeczy do przygotowania girlandy świątecznej można wymienić między innymi:

  • rurkę montażową o dowolnej długości,
  • specjalny drut montażowy,
  • sznurek lub wstążki,
  • gałązki jodły,
  • szyszki, bombki oraz lampki choinkowe,

Girlanda jodłowa – sposób montażu

Montaż girlandy jodłowej wygląda następująco: do rurki przyczepia się gałązki jodłowe, najczęściej stosuje się do tego drut. Należy pamiętać, aby jak najwięcej gałązek znalazło się w środku girlandy, a na jej końcach nieco mniej. Bardzo ważne jest, aby rurka nie była w całości na widoku, natomiast może być widoczna częściowo spod roślin, poprzez takie rozwiązanie zachowana jest estetyka ozdoby. Następnie na wcześniej przygotowanych gałązkach można zawiesić lampki choinkowe, bombki oraz inne ozdoby, do montażu również należy użyć specjalnego drutu montażowego. Warto też pamiętać aby na końcówkach rurek przywiązać kawałki sznurka, gdyż dzięki takiemu zastosowaniu można przywiązać girlandę świąteczną do dowolnej powierzchni, girlandy można zamocować także stosując kolorowe wstążki i gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here