Kraków czy okolice? Idealne miejsca do zamieszkania dla osób ceniących spokój

0
1393

Szukasz miejsca do zamieszkania, które będzie kompromisem między spokojnymi przedmieściami a udogodnieniami, które oferuje duża metropolia? Poniżej znajdziesz wykaz wartych uwagi propozycji, które mogą zachęcić Cię do przeprowadzki.

Kameralne Skotniki

Co jest wyróżnikiem tego miejsca na mapie Krakowa? Na pewno to, że chociaż administracyjnie przynależy do miasta, to sprawia wrażenie niewielkiego, odrębnego miasteczka. Niewątpliwą zaletą Skotnik, które są częścią dzielnicy Dębniki, jest to, że mieszkańcy mogą w spokoju zrelaksować się po dniu spędzonym w hałaśliwej miejskiej przestrzeni, korkach i tłumie ludzi. Możliwości ucieczki od tych wszystkich trosk, towarzyszy łatwy dostęp do wszelkich udogodnień, których oczekujemy od dużej metropolii. Dębniki należą do dzielnic, które prężnie się rozwijają. Dowodem tych słów jest Ruczaj, w którym swoją siedzibę ma wiele międzynarodowych korporacji oraz kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeśli dodamy do tego duży wybór placówek medycznych, edukacyjnych i lokali użytkowych, miejsce to stwarza wiele możliwości dla przyszłych i obecnych mieszkańców. Dobre połączenie komunikacyjne z innymi rejonami miasta ułatwia codzienną logistykę i pomaga zaoszczędzić sporo czasu. Czynniki te sprawiają, że warto rozważyć Skotniki jako miejsce swojego zamieszkania. Przykładem atrakcyjnej inwestycji w tej części Krakowa są Nove Skotniki, w której skład wchodzą nowoczesne domy w zabudowie bliźniaczej.

Sprzyjające zamieszkaniu z rodziną Swoszowice

W wykazie dzielnic, które sprzyjają zamieszkaniu z dala od głośnego centrum, musi się znaleźć się także dzielnica Swoszowice, która słynie przede wszystkim z uzdrowiska otoczonego parkiem. Mieszkańcy chwalą sobie również dobre połączenie z pozostałymi dzielnicami Krakowa, dostęp do szkół, przedszkoli i placówek medycznych i terenów rekreacyjnych, czego dowodem jest rozległy park Maćka i Doroty.

Zielony Tyniec

W niedużej odległości od Skotnik znajduje się Tyniec – dawna podkrakowska wieś. Malownicze położenie na prawym brzegu Wisły i obfitość terenów sprzyjających rekreacji sprawią, że miejsce to przyciąga jak magnes potrzebujących odpoczynku  mieszkańców grodu Kraka. Tutaj swoją siedzibę ma znane opactwo benedyktynów. Miłośnicy natury i bliskiego kontaktu z przyrodą docenią piękno stepowego rezerwatu przyrody Skołczanka. Pełen uroku Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego jest idealnym miejscem do wypoczynku z rodziną oraz spacerom z ukochaną osobą. Czynniki te sprawiają, że warto rozważyć Tyniec jako miejsce swojego docelowego zamieszkania, zwłaszcza że znajduje się blisko Krakowa.

Bliskie okolice Krakowa

Jeśli zależy Ci na przeprowadzce nieco dalej miasta, to okoliczne miejscowości również mogą skusić Cię swoimi walorami. Przykładem jest gmina Zielonki, w której na pierwszy plan wysuwa się miejscowość o tej samej nazwie oraz Bibice. Obszary te stanowią pole wyzwań dla deweloperów, którzy specjalizują się w budownictwie jednorodzinnym. Na uwagę osób szukających przede wszystkim spokojnego miejsca do mieszkania, zasługuje również Zabierzów, w którym znajduje się Kraków Business Park z licznymi biurowcami. Na korzyść tego miejsca przemawia także niewielka odległość od portu lotniczego, co spodoba się zwłaszcza osobom, które często podróżują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here