Meble do przedpokoju

Przedpokój jest wizytówką domu. Zwykle nie ma w nim dużo miejsca, więc urządzając to wnętrze warto dokładnie rozważyć jakie meble chcemy w nim umieścić. Przedpokój może być funkcjonalny oraz piękny, gdy jedynie włożymy nieco pracy w jego zaprojektowanie. Warto także pomyśleć o meblach na wymiar – więc wkomponować w pomieszczenie modne szafy rozsuwane.

Jakie meble do przedpokoju będą najlepsze?
Przedpokój poza tym, iż jest funkcjonalny, może także być bardzo atrakcyjnym wizualnie miejscem. Starczy jedynie dobrze go urządzić. Wszelkie meble do przedpokoju powinny tworzyć jednolitą całość i również komponować się z odcieniem ścian i podłogą. Jak to zrobić ze smakiem? Jakie meble do przedpokoju dobrać?
Jeżeli tylko mamy taką możliwość warto zaprojektować w przedpokoju przestronną, wnękową szafę. To bardzo funkcjonalny mebel, jaki umieści nie tylko kurtki, płaszcze lub odzież zimową, lecz także wszystkiego typu domowe sprzęty. W szafie można z powodzeniem schować odkurzacz, mopa, lub suszarkę na ubrania.

Odpowiednio dopasowana szafa może stanowić oryginalną dekorację pomieszczenia. Gdy zamówimy wykonanie szafy na wymiar, możemy swobodnie zaprojektować jej drzwi, umieszczając na nich czy to ulubione napisy, zdjęcie, wszystkiego typu dekoracje lub także lusterko. Będzie to stanowiło oryginalną dekorację naszego przedpokoju.

Inną pozycją obowiązkową przedpokoju są szafki na buty i stojaki na ubrania. Starajmy się, żeby w miarę możliwości pasowały one do całości pomieszczenia. Odpowiednio dopasowane elementy czynią wnętrze atrakcyjnym dla oka.

W przedpokoju doskonale sprawdzi się także stół oraz krzesło czy ławeczka. Dzięki temu łatwiej będzie nam zmieniać obuwie. Na stole położymy klucze, i również torebkę z zakupami oraz łatwo zdejmiemy kurtkę.

Istotnym elementem przedpokoju jest także lusterko. Najlepiej, żeby było one tak zaprojektowane żeby pokazywało całą figurę. Najwygodniej jest bowiem ubierać się widząc się w całkowitej okazałości. Warto w przedpokoju umieścić również wieszak na parasole, jaki jest zwłaszcza przydatny w czasie jesienno-zimowym.

Chociażby małą powierzchnię przedpokoju dobrze jest wykorzystać do maksimum. Pomogą w tym wszystkiego typu schowki (alternatywa dla szafek na buty lub stojaków), w jakich pomieści się odzież po minionym sezonie, sprzęt sportowy, lub walizki. Gdy przedpokój jest duży można zaprojektować pawlacze czy półki.

Różne oblicza przedpokoju
Przedpokój nie należy do najłatwiejszych powierzchni gdy idzie o aranżację. Często nie jest taki, jaki chcielibyśmy mieć. Kłopotem jest brak okna, kanciasty kształt, niewielki metraż i to, iż od przedpokoju znajdują się drzwi, i czasem również schody.

Przedpokój niejednokrotnie musi spełniać dużo funkcji, i co za tym idzie należy do niego wstawić wiele rozmaitych sprzętów. Meble do przedpokoju muszą zatem być właściwie dopasowane, żeby nie zaburzały przestrzeni, i równocześnie były niezwykle pojemne oraz funkcjonalne.

Należy tak projektować naszą przestrzeń, żeby wnętrze, jakie widzimy pierwsze po wejściu do domu stanowiło jego wizytówkę, było przyjemne, eleganckie oraz praktyczne. Istotne jest także to żeby przedpokój nie był oderwany stylistycznie od reszty mieszkania.

Długi oraz wąski przedpokój
Poszerzenie długiego oraz wąskiego, i przez to nieustawnego przedpokoju nie jest prostym zadaniem. Można jednakże polepszyć jego funkcjonalność przez wykorzystanie paru aranżacyjnych sztuczek. Jednym z rozwiązań jest dobranie stosownego odcienia ścian. Najlepiej postawić na jasne barwy, dzięki którym przestrzeń wydaje się większa. Można także wykorzystać tapetę w pionowe pasy, jaka wizualnie poszerzy wnętrze. Taki rezultat dadzą także meble umieszczone po obu stronach pomieszczenia i wszystkiego typu dekoracje ścian – obrazy, lub mini galerie rodzinnych zdjęć.

Ciekawie wyglądał będzie przedpokój w odcieniu szarym przełamany białymi meblami. Najlepiej, żeby meble do przedpokoju takie jak szafki na buty, lub stojaki do przedpokoju nie były za duże oraz dopasowane do powierzchni, jaką posiadamy. Można dobrać np. stół, jakiego blat tylko w połowie odstaje od ściany. Dzięki temu uzyskamy funkcjonalne miejsce na odłożenie kluczy, lub torby nie zajmując przy tym dużo miejsca.

Przedpokój o małym metrażu
Mały przedpokój można zwiększyć malując ściany na odcień biały, beżowy lub kremowy i wieszając lusterka. Tego rodzaju rozwiązania spowodują, iż przestrzeń stanie się mniej symetryczna, ściany nieregularne, dzięki temu przedpokój wydawać się będzie większy aniżeli w rzeczywistości. Mały przedpokój powiększą także wszystkiego typu świecące powierzchnie. Na wysoki połysk można wykończyć np. fronty szafek, drzwi szafy lub także po prostu zastosować na ścianie błyszczący stiuk. Takie rozwiązanie nie tylko jest funkcjonalne, lecz także pozwoli otrzymać bardzo estetyczny oraz modny efekt.

W takim przedpokoju dużo lepiej aniżeli szafki na buty lub stojaki na ubrania sprawdzą się omawiane już wcześniej schowki sprytnie wkomponowane w ściany.

O czym pamiętać urządzając wygodny przedpokój?
Projektowanie przedpokoju należy zacząć od wyznaczenia ścieżek komunikacyjnych, jakie są w tym pomieszczeniu niezwykle istotne. Należy pamiętać o tym, iż ile drzwi znajduje się w przedpokoju, tyle rozmaitych ścieżek musimy w nim przewidzieć. Dzięki temu jedne drzwi otwierając się nie będą kolidowały z innymi. Reguła niezaburzania szlaków komunikacyjnych dotyczy także mebli do przedpokoju. Na podłogę do przedpokoju warto dobrać trwały materiał taki jak panele lub płytki o wyższym poziomie ścieralności. Mogą to być także deski z twardego drewna. To samo dotyczy ścian. W przedpokoju szybciej aniżeli w innym pomieszczeniu ściana może się pobrudzić. Doskonałym wyjściem jest umieszczenie na niej boazerii. Żeby nie zmniejszać wizualnie powierzchni nie należy jednakże stosować boazerii aż do sufitu. Doskonałym wyjściem będzie wysokość blisko 100 cm.

Urządzając przedpokój zwróćmy także uwagę na umieszczenie oświetlenia – to już podczas projektowania warto tę sprawę dokładnie rozważyć, ponieważ na tym etapie planujemy wszystkiego typu przewody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here