Meble industrialne w twoim domu

0
1027

Mieszkanie coraz częściej staje się nie tylko miejscem, w którym możemy odpocząć po całym dniu i zająć się tym, co lubimy najbardziej, ale także wymarzonym otoczeniem, które zachwyca nas każdego dnia. Z tego względu jego wystrój jest niezwykle ważny, a każdy, nawet najdrobniejszy element, powinien przykuwać uwagę i „cieszyć oko”. Jeśli więc fascynuje cię industrialny wystrój, mamy dla ciebie kilka porad, jak wprowadzić go do własnego domu.

Najważniejsze cechy stylu industrialnego

Styl industrialny stał się jednym z niezwykle popularnych trendów w ostatnich latach. Nawiązuje do klasycznych przestrzeni miejskich, a w szczególności fabrycznych i cechuje się niezwykłą przestronnością. Doceniamy w nim przede wszystkim obszerne pomieszczenia i umieszczone w nich duże okna, które wpuszczają do środka ogromne ilości światła. W efekcie pozwalają cieszyć się blaskiem przez maksymalnie długi czas każdego dnia.

Jednak nie tylko przestrzeń odgrywa w nim rolę. Tak samo ważna jest odpowiednia kolorystyka i faktura materiałów, wykorzystanych do wystroju wnętrza. Metal, szkło, drewno czy cegły, a czasem nawet beton, pojawiają się w nim bardzo często, dodając unikatowości do każdego pokoju.

Meble w stylu industrialnym

Nieodłącznym elementem każdego wnętrza, nierzadko decydującym o jego ostatecznym wyglądzie, są meble. W stylu industrialnym liczy się ich najwyższa jakość, a także wykonanie z klasycznych materiałów, takich jak naturalne drewno, uzupełnione drobnymi, metalowymi elementami. Często pojawiają się w nim nawet meble celowo postarzane, które odznaczają się wyjątkowym charakterem, łączącym nowoczesne rozwiązania z tradycyjnym wyglądem.

Meble industrialne to także prostota wykonania i rozwiązania idealne na miarę potrzeb mieszkańców. Doskonałym przykładem mogą być w tym przypadku pojemne komody o prostych frontach lub z otwartymi przestrzeniami. Jednym z nich jest komoda Farsund II, wykonana z naturalnego dębu i wykończona w dwóch kolorach: jasnego i ciemnego drewna dębowego. Dzięki swojej prostocie oraz różnorodności wykończeń ramy, może wspaniale zaprezentować się praktycznie w każdym wnętrzu, od salonu, aż po sypialnię.

Odrobina awangardy w pomieszczeniu industrialnym

Pomimo iż styl industrialny kojarzy nam się przede wszystkim z prostotą wystroju, nie można zapominać, że w wielu przypadkach występują tam także ciekawe rozwiązania i nietypowe ustawienia poszczególnych elementów. Nadają one wnętrzom jeszcze ciekawszego wyglądu i do całego stylu wprowadzają innowacyjne cechy, które na pewno podbiją serca mieszkańców i odwiedzających.

Przykładem awangardy połączonej ze stylem industrialnym jest nietypowy regał Hirosaki, na którym półki znajdują się pod kątem w stosunku do ramy i podłogi. Dzięki takiemu rozwiązaniu prezentuje się bardzo nietypowo i na pewno będzie stanowił cudowne, ozdobne uzupełnienie każdego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here