Meble technorattanowe

Technorattan jest syntetycznym tworzywem zainspirowanym naturalnymi włóknami rattanowymi. Jeszcze częściej wykonuje się z niego estetyczne meble do ogrodów oraz domowych aranżacji. Meble z technorattanu stają się popularnym i równocześnie wytrzymałym elementem umeblowania domu. Gwarantują duży komfort relaksu, nie potrzebują pielęgnacji, i ponadto są w pełni uodpornione na działanie niesprzyjających warunków pogodowych.

Ile kosztują meble technorattanowe?

Kiedyś meble z technorattanu były niezwykle drogim elementem umeblowania aranżacji ogrodowych. Teraz możemy już kupić stoliki oraz krzesełka w niezwykle korzystnych przedziałach cenowych. Najtańsze metalowe krzesła z technorattanowym siedzeniem to koszt rzędu 100-150 zł. Dobre gatunkowo krzesło ze wzmocnioną formą nośną kosztuje 250-400 zł. Trochę droższe meble mają już ocynkowane, aluminiowe wzmocnienia. Jest to dosyć istotne, ponieważ budowa nośna znajduje się pod plecionką technorattanu. Nie mamy więc możliwości jej zabezpieczenia, ani wyeliminowania potencjalnych ataków rdzy.

Dobry gatunkowo stół z technorattanu ze szklanym blatem kosztuje blisko 500-600 zł. Są to typowe stoły kawowe, jakie możemy stosować zarówno w domu, ogrodzie jak również na małych balkonach.

Niezwykle interesującą propozycją dla klientów są komplety mebli z technorattanu. Zakup gotowego zestawu jest ekonomiczniejszy aniżeli zakup pojedynczych konstrukcji. Co więcej, otrzymujemy gwarancję, że meble są do siebie dobrze dostosowane pod względem wizualnym. Koszt zakupu podstawowego zestawu składającego się z czterech krzesełek oraz stołu kawowego sięga od 1.400 zł w górę. Atrakcyjne gatunkowo komplety kosztują zazwyczaj 3.000-6.000 zł. Praktycznym pomysłem jest zakup zestawu zaopatrzonego w parasol. Meble z technorattanu często umieszcza się w miejscach słonecznych, tudzież parasol zdecydowanie zwiększa komfort odpoczynku na świeżym powietrzu. Zestaw czterech krzesełek, stolika oraz parasola będzie kosztował minimum 1.800 zł. W ofertach handlowych jeszcze częściej pojawiają się także kilkuosobowe, technorattanowe ławki ogrodowe. Syntetyczne włókna polietylenowe wytrzymują zdecydowanie większe obciążenia statyczne aniżeli ich rattanowe odpowiedniki. Duże obciążenie może dochodzić do 150 kg. Ławki technorattanowe mają metalowe wzmocnienia oraz są trwałym elementem umeblowania. Koszt ich zakupu waha się między 500, a 900 zł.

Zalety mebli z technorattanu
Meble z technorattanu cieszą się pozytywną opinią. Uchodzą za niezwykle mocne, praktyczne oraz funkcjonalne. Ich głównymi zaletami są:
1. Wytrzymałość na wilgotność oraz promienie ultrafioletowe – włókna technorattanu są zupełnie uodpornione na działanie niestabilnych warunków pogodowych. Możemy umieszczać je w mokrych oraz nasłonecznionych aranżacjach ogrodowych. Polietylen nie podlega odbarwieniom, nie kruszy się oraz nie odbarwia tak jak włókna zrobione z prawdziwego rattanu.
2. Żywotność – wytwórcy podają, że technorattanowe meble są w stanie przetrwać w doskonałym stanie minimum 10-15 lat. Możemy bezpiecznie pozostawiać je w ogrodzie przez cały rok. W okresie zimowym starczy tylko zabezpieczyć je przed ciężkim śniegiem, jakiego waga może przewyższyć dopuszczalne obciążenie statyczne.
3. Uniwersalność – technoratattan doskonale odwzorowuje prawdziwe włókna rattanowe. Dzięki temu niezwykle efektownie komponuje się w innowacyjnych i tradycyjnych aranżacjach. Meble zrobione z tego tworzywa są fantastycznym dopełnieniem ogrodów i wnętrz mieszkalnych. Istnieje pełna dowolność ich lokalizacji. Jedynym warunkiem który musimy zagwarantować jest nieodzowność ustawienia mebli na równym podłożu. Wszelkie elementy konstrukcyjne powinny być stabilnie osadzone na podłożu.
4. Niska waga – polietylen jest niezwykle lekki. Gdy meble zostały zrobione z tego tworzywa, połączonego z aluminiową konstrukcją nośną, wtedy ich waga nie przewyższa paru kilogramów. Niewielka masa powoduje, że meble technorattanowe są praktycznym elementem umeblowania tarasów, balkonów oraz ogrodów.
5. Ekologia – produkty z technorattanu są modnym elementem umeblowania aranżacji ekologicznych. Włókna nadają się do recyklingu, natomiast ich produkcja nie zapewnia szkody dla środowiska naturalnego. Formy zrobione z owego tworzywa doskonale komponują się z naturalnymi tworzywami, dzięki czemu stają się modnym elementem umeblowania aranżacji naturalistycznych.
6. Wytrzymałość na zniszczenia mechaniczne – włókna technorattanu są dosyć elastyczne, co gwarantuje im większą wytrzymałość na przypadkowe przewrócenie lub potrącenie.
7. Łatwość do zachowania w czystości oraz brak potrzeby pielęgnacji – technorattanu jest wytrzymały na zanieczyszczenia. Możemy go szybko oczyścić za pomocą zwykłej flanelowej ściereczki z dodatkiem detergentu. Zanieczyszczenia w trudnodostępnych miejscach usuwamy za pomocą odkurzacza lub myjki ciśnieniowej.

Meble z technorattanu nie są wolne od wad. Ogromną niedogodnością może być cena tego rodzaju produktów. Co prawda możemy zakupić niedrogie krzesełka oraz stoły z technorattanu. Jednakże ich stelaż jest zazwyczaj zrobiony ze stali. Nieodpowiednio zabezpieczony metal może szybko rdzewieć, co przekłada się na obniżenie żywotności całkowitej konstrukcji. Produkty ze stalową konstrukcją nośną są także dosyć ciężkie. Dobre gatunkowo, wytrzymałe typy z aluminiowym, ocynkowanym stelażem są już zdecydowanie droższe aniżeli ich tańsze odpowiedniki.

Czy warto zakupić meble z technorattanu?
Meble z technorattanu są ciekawą propozycją dla osób, jakie poszukują trwałych oraz efektywnych rozwiązań. Tego rodzaju konstrukcje doskonale sprawdzają się w słonecznych i wilgotnych kompozycjach ogrodowych. Odpowiednio dopasowane wprowadzają do ogrodu poczucie lekkości, i równocześnie optycznie zwiększają przestrzeń. Idealnie komponują się w aranżacjach zainspirowanych stylem modernistycznym, rustykalnym, japońskim i śródziemnomorskim.

Z pewnością warto je zakupić, gdy nie mamy czasu ani ochoty na stałą pielęgnację ani na zabezpieczanie mebli przed okresem zimowym. Lekkie krzesełka oraz stoliki kawowe zajmują niezwykle mało miejsca, więc stają się funkcjonalnym elementem umeblowania małych balkonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here