Meble z technorattanu na taras

Od wyboru odpowiednich mebli na taras zależy komfort przebywania w tej części przydomowego terenu. Możliwości jest naprawdę wiele. Spore grono właścicieli domów decyduje się choćby na praktyczne zestawy mebli z technorattanu.

Czym jest technorattan i dlaczego cieszy się taką popularnością? Więcej na ten temat napiszemy poniżej.

Technorattan – imitowanie naturalnych materiałów

Na początek warto zastanowić się, czym w ogóle jest technorattan. Tym mianem określa się materiał o bardzo dobrych właściwościach technicznych. Składa się on z dwóch warstw. Pierwszą z nich jest drut metalowy. Druga to naniesiony na niego polipropylen.

W ten sposób powstaje włókno o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie i uszkodzenia mechaniczne. Z niego wyplata się meble na metalowych stelażach, wzorując się na konstrukcjach z rattanu, od którego nowy materiał wziął swoją nazwę.

Co wyróżnia meble z technorattanu?

Zastosowanie polipropylenu do produkcji technorattanu sprawia, że uzyskany finalnie materiał odznacza się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Wykonane z niego meble są niezmiernie trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie grozi im zarysowanie ani pęknięcie. Bez trudu wytrzymują w optymalnej kondycji przez długie lata.

Polipropylen dobrze znosi też szkodliwe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak wilgoć, deszcz lub śnieg, zmiany temperatur i promieniowanie UV.

Włókno technorattanowe jest elastyczne. Pozwala na kształtowanie rozmaitych konstrukcji i tworzenie przy jego pomocy rozmaitych elementów praktycznego i wygodnego wyposażenia na taras.

Materiał może być barwiony na niemal dowolny kolor, co w połączeniu z efektownym wyglądem plecionki sprawia, że meble z technorattanu wyróżniają się niezmiernie ciekawą estetyką, przekładającą się na wzmożone zainteresowanie konstrukcjami tego typu.

Jakie meble produkuje się z technorattanu?

Technorattan daje wiele możliwości. Dlatego chętnie wykonuje się z niego niemal wszystkie meble wypoczynkowe, które mogą trafić na taras.

Najczęściej spotyka się stoliki kawowe oraz meble do siedzenia – krzesła, sofy i fotele. Niekiedy pojawiają się też efektowne stoły pełnowymiarowe lub meble do magazynowania, a zwłaszcza skrzynie ogrodowe. Szeroki wybór takich produktów oferuje choćby sklep Bazkar.

Duża różnorodność kolorystyczna oraz spore możliwości techniki wyplatania mebli technorattanowych sprawiają, że konstrukcje tego typu sprawdzają się niemal we wszystkich aranżacjach.

Klasyczne, proste wyposażenie z technorattanu, nawiązujące do krzeseł i stolików z rattanu lub wikliny, to rozwiązanie wręcz idealne do ogrodów klasycznych lub retro. Można je również wykorzystać w ogrodach śródziemnomorskich, które znów cieszą się wielką popularnością.

Meblom z technorattanu można również nadać bardziej nowoczesny wygląd, dzięki czemu sprawdzają się w przestrzeniach nowoczesnych i minimalistycznych.

Technorattan – wyposażenie nie tylko na taras

Ciekawy wygląd i wysoka trwałość sprawiają, że meble technorattanowe cieszą się dużą sympatią użytkowników. Zazwyczaj kojarzy się konstrukcje tego typu z efektownymi tarasami lub balkonami. Wiele osób ustawia je również bezpośrednio w ogrodach, w których bez trudu znoszą trudne warunki atmosferyczne.

Warto również pamiętać o tym, że meble z technorattanu potrafią stać się wygodnym i praktycznym wyposażeniem do domowych wnętrz. Można je wprowadzić do przestrzeni rekreacyjnej w całorocznej oranżerii albo wręcz użyć w salonie lub jadalni, nadając im oryginalny charakter.

Meble z technorattanu – trwałe, efektowne i wygodne

Meble z technorattanu sprawdzają się w rozmaitych przestrzeniach i łatwo znoszą nawet trudne warunki. Dzięki temu stają się coraz częstszym wyborem wielu miłośników ogrodów lub osób, które szukają oryginalnych mebli na taras i nie tylko.

Konstrukcje tego typu są wygodne i praktyczne. Mogą być przechowywane na tarasie przez cały rok, a do utrzymania ich w czystości wystarcza woda z odrobiną detergentu.

Jeśli wybiera się meble z technorattanu, warto pomyśleć o praktycznych akcesoriach, choćby o poduszkach na siedziska. Dzięki nim wypoczynek staje się jeszcze wygodniejszy, a wyposażenie zyskuje dodatkowy walor wizualny. Wybór dostępnych wzorów i kolorów jest olbrzymi, więc łatwo można wybrać coś dla siebie i stworzyć idealne miejsce do rekreacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here