Na co powinno się zwrócić uwagę przy zakupie płyty gazowej?

0
1721

Jedną z najbardziej istotnych kwestii przy urządzaniu kuchni jest wybór płyty gazowej. Podjęcie właściwej decyzji jest zdecydowanie trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Jeżeli nie jesteś związany zawodowo z tego typu produktami możesz nie wiedzieć jaką płytę gazową wybrać. Każdego roku na rynku pojawiają się bowiem nowe produkty poszczególnych producentów. Zatem jaką płytę gazową wybrać?

Jakie wyróżniamy rodzaje płyt gazowych?

Pamiętaj, że materiał ma ogromny wpływ na trwałość płyty gazowej. Obecnie można wyróżnić następujące rodzaje urządzeń:

płyta gazowa emaliowana – jest co prawda tania, jednak musisz wiedzieć, że materiał, z którego została wykonana przez producenta nie jest zaliczany do trwałych. Ogromnym atutem tego rodzaju płyt będzie bardzo prosta pielęgnacja

płyta gazowa szklana – będzie przypominała ci najbardziej nowoczesne płyty indukcyjne. Dodatkowa, szklana warstwa przykryje palniki, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie ci utrzymać je w należytej czystości. 

płyta gazowa bez płomieni optima

płyta gazowa żeliwna – została przez producenta stworzona z żeliwnego rusztu i stalowej płyty. Zaletą urządzenia jest fakt, że będziesz mógł z niego korzystać bardzo długo bez utrat estetyki czy funkcjonalności. Obecnie na rynku dostępne są również modele z płytą szklaną np. marki SOLGAZ, które cechują się unikalnym design oraz łatwością w czyszczeniu.

płyta gazowa solgaz

płyta gazowa stalowa – posiada atuty takie jak niska cena i odporności na uszkodzenia mechaniczne. 

Jakie możemy wyróżnić rodzaje palników w płytach gazowych?

Obecnie na rynku możemy wyróżnić 2 rodzaje palników. Znajdujące się nad płytą grzewczą oraz palniki ukryte w płycie. Wybierając płytę gazową rekomendujemy wybór drugiej opcji ze względu na prostotę w utrzymaniu czystości oraz minimalistyczny design, który doskonale zaprezentuje się w każdej kuchni.

Jakie są najistotniejsze funkcje płyty głównej?

Funkcje płyty gazowej są jednym z istotniejszych aspektów na jaki powinieneś zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Pierwszą z nich będzie zintegrowana zapalarka posiadająca specjalny przycisk, dzięki któremu będziesz mógł uruchomić palnik.

Kolejną ważną funkcją jaką powinna posiadać płyta gazowa jest zabezpieczenie przed dziećmi. Urządzenie musi być wyposażone w odpowiednie pokrętła uniemożliwiające dzieciom ich przypadkowe odkręcenie. 

W przypadku płyt gazowych pod szkłem również zwróć uwagę na systemy bezpieczeństwa kontrolujące czy gaz jest spalany prawidłowo.

Jak przedstawiają się wymiary płyty gazowej?

Wymiary płyty gazowej, którą będziesz kupował powinny być uzależnione od powierzchni kuchni, jaką będziesz miał do dyspozycji. Na rynku znajdziesz małe płyty gazowe posiadające od 2 do 3 palników oraz duże gdzie ich ilość może sięgać nawet 6 palników. 

Czym charakteryzuje się nowoczesna płyta gazowa od Solgaz?

Płyty gazowe Solgaz z roku na rok wybierane są przez coraz większą liczbę osób. Decydując się na tego rodzaju produkt, zużyjesz 50% mniej gazu w porównaniu do korzystania z tradycyjnej kuchenki. Z kolei wyjątkowy design sprawi, że bez problemu wkomponujesz płytę główną do wystroju swojej kuchni. Nie będziesz musiał również oglądać wystających palników, rusztów czy kratek.

Dlaczego płyta gazowa bez płomieni OPTIMA jest coraz częściej wybierana przez klientów?

Płyta gazowa bez płomieni OPTIMA należy do nowoczesnych urządzeń od Solgaz. Produkt prócz wspomnianych wcześniej zalet posiada jeszcze jeden atut. Korzystając z urządzenia możesz czuć się bezpiecznie, gdyż posiada ono indywidualny system służący do uruchamiania płomienia

Każdy palnik jest wyposażony w indywidualny system uruchamiania, a także kontroli procesu spalania gazu. Jeżeli nie jesteś jeszcze przekonany do zakupu płyty głównej bez płomieni OPTIMA koniecznie musisz zapoznać się z tym filmikiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here