Plisy okienne

Lata stają się ostatnio coraz cieplejsze i upał mocno daje się wszystkim we znaki. Szczególnie problematyczne są wysokie temperatury panujące w naszych domach i mieszkaniach.

Ciężko jest normalnie funkcjonować kiedy w żadnym pomieszczeniu nie możemy uchronić się przed żarem utrudniającym myślenie. Staramy się więc rozwiązać jakoś problem wysokiej temperatury. W tym celu decydujemy się na wiele różnych metod, które miałyby nieco schłodzić nasze nagrzane wnętrza. Montujemy klimatyzację, kupujemy wiatraki i wentylatory, ale często rozwiązania te są niewystarczające, a w dodatku bardzo kosztowne i nie ekologiczne.

Rolety lub plisy okienne

Świetną alternatywę stanowią rolety lub plisy okienne bezinwazyjne. Mają one szereg zalet, które powinny skłonić nas do zdecydowania się na to rozwiązanie. Przede wszystkim ich montaż jest bardzo prosty i poradzi sobie z nim nawet osoba niebędąca złotą rączką. Instalacja nie wymaga specjalnego sprzętu i nie powoduje zniszczenia okna ani ścian wokół niego. Poza ochroną przed słońcem to rozwiązanie zapewni nam też dyskrecję – sąsiedzi i przechodnie nie będą mogli podglądać naszego życia domowego! Dodatkowo rolety plisowane mogą być ustawiane na dowolnej wysokości, a więc możemy regulować ilość światła w pomieszczeniu.

Rolety plisowane

Rolety i plisy to także świetny element wystroju wnętrza. Dobierając odpowiednie wzornictwo i kolorystkę możemy dopasować je do wnętrza tworząc harmonijną całość. Można też postawić na bardziej kontrastowe kolory i wprowadzić do pomieszczenia trochę szaleństwa. Ogromną zaletą rolet plisowanych jest ich koszt eksploatacji, a właściwie jego brak. Nie musimy dopłacać nic za energię elektryczną tak jak w przypadku klimatyzacji czy wiatraków. Jeśli zdecydujemy się na rolety wysokiej jakości to będziemy mogli cieszyć się nimi przez długie lata bez konieczności wymiany na nowe.

Dobrym stosunek jakości do ceny oferuje rolety plisowane sklep knall.com.pl. Plusem rolet jest także bliskie zeru zajęcie przestrzeni. W przypadku wentylatorów znacznie ograniczamy przestrzeń użytkową na cały rok, mimo że korzystamy z niego tylko w czasie lata. To na jakie rozwiązanie się zdecydujemy zależy tylko od nas, ale warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Montaż klimatyzacji pociąga za sobą negatywne skutki dla środowiska co może po czasie objawić się wzrostem temperatur. Jest to więc błędne koło, którego warto uniknąć. Być może w przyszłości powstaną lepsze metody radzenia sobie z upałami, ale w tym momencie musimy decydować się na najlepsze z tych dostępnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here