Stwórz dom dla swojego uszatego pupila - czyli o klatkach dla królika słów kilka

Zwierzęta domowe potrafią dodać życiu kolorytu, więc stoję przed niezwykle trudnym wyborem, jakiego kompana domu mam wybrać. Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, inni jednak wolą koty. Miałem kiedyś rybki i wiem, że wbrew pozorom jest to duży wysiłek oraz wiele obowiązków wiążących się z dokarmianiem, oraz regularną wymianą wody dla tych małych żyjątek. Moi znajomi mają też chomiki, szynszyle, czy świnki morskie. Zapoznanie się z regułami dotyczącymi zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa takim zwierzakom jest również niezwykle ważne. Innym małym i na pozór przyjaznym stworzeniem jest królik. Dlatego właśnie zdecydowałem się na zakup takiego zwierzęcia.

Akcesoria dla królika – przygotowanie najbezpieczniejszego i najwygodniejszego miejsca

Zanim zakupiłem królika, musiałem oczywiście zapoznać się z kwestiami dotyczącymi wyżywienia, komfortu, oraz wieloma innymi, które dotyczyły jego prawidłowego rozwoju. Bardzo ważny był wybór odpowiedniej klatki, tj. takiej, która cechowała się przestronnością i zagwarantuje obszar zarówno dla legowiska, miejsca zabaw, jak i kącika, gdzie można położyć jedzenie. W dobrej klatce powinna znaleźć się przestrzeń do schronienia się oraz wybieg dla spędzania wolnego czasu. Ponadto, powinna być dobra i wygodna także dla właściciela, aby mógł łatwo się do niej dostać, a także, aby ją bez trudu i wygodnie przenieść z jednego miejsca na drugie.

Pełna oferta klatek dla królika ze sklepu internetowego KeKo.pl

https://www.keko.pl/pol_m_Male-zwierzeta_Klatki_Klatki-dla-malych-zwierzat_Klatka-dla-krolika-1145.html

Jednym z wartościowych produktów, który spodoba się niejednemu wielbicielowi królików i spodobał się też mi, jest klatka z plastikową kuwetą i półką dla królików. Zdecydowałem się na kolor szary, gdyż jest on unikatowy – nie rzuca się przesadnie w oczy, a jednocześnie pasuje do otaczającej przestrzeni, niezależnie od innych barw. Ferplast jest bardzo uznanym producentem takich klatek, więc stwierdziłem, że firmie tej można zaufać. Jest to idealny asortyment dla większych gryzoni oraz królików, gdyż zapewnia łatwą dostępność do pupila, dzięki bokowi, który można oddzielić. Kuweta jest z kolei oddzielona, dlatego jest mi znacznie łatwiej zachować higienę i dostarczyć komfortu zwierzęciu. Dzięki zdejmowanym ściankom miałem również większą wygodę podczas przenoszenia klatki ze sklepu, czy także podczas odwiedzin u rodziny, czy znajomych, którym chciałem pokazać królika. Ponadto, plastikowe zaciski umożliwiły zachowanie bezpieczeństwa podczas zamykania lub otwierania klatki.

Firma Ferplast zachwyciła mnie również dodatkami, które otrzymałem wraz z klatką. Poza kuwetą był to podest z kładką, który mogłem użyć jako domek dla królika, jak również poidło, miseczka oraz karmnik specjalnie przystosowane do wyżywienia pupila.

Poza tym, od innego uznanego producenta akcesoriów dla zwierząt – Zolux – nabyłem transporter dla królika, który okazał się bardzo dobry przy przenoszeniu zwierzęcia i bardziej poręczny niż klatka. Dzięki przezroczystej pokrywie można na bieżąco sprawdzać, co dzieje się z królikiem, a otwór górny sprawiał, że nie musiałem się obawiać, że ucieczki mojego pupila.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here