antyki

Dobór dodatków do wnętrza może być czasem trudniejszy, niż się zdaje. Wymieszanie stylów łatwo może prowadzić do kiczu, za to dbałość o szczegóły może zbudować bardzo wiarygodny przekaz. Nie zaszkodzi więc podzielić popularne dodatki ze względu na style, z którymi się komponują i dowiedzieć się, w jakim wnętrzu sprawdzą się antyczne lampy, obrazy czy porcelana.

W jakim wnętrzu sprawdzą się antyczne lampy?

Antyczne lampy powinny pasować do aranżacji wnętrza w stylu vintage. Mogą one być dobrym wyborem, ponieważ ze względu na swój wiek mogą odpowiadać konkretnemu okresowi w historii, do którego chcemy nawiązać. Dodatkowo antyczne lampy naftowe, które wykorzystują naturalne źródło światła, czyli ogień, dobrze sprawdzą się w aranżacjach, które skupiają się na ciepłym oświetleniu, a nie zimnym białym.

Niektóre lampy antyczne wiszące oraz stojące dobrze wpasują się także w przestrzenie industrialne, oraz modernistyczne. Nie da się przecenić roli, jaką mogą odegrać oryginalne antyczne lampy z okresu industrializacji w tego rodzaju aranżacji. Przedmioty z epoki mogą być jednak trudniej dostępne, więc antyków, staroci na sprzedaż szukaj online, gdzie w łatwy sposób można wybrać pożądany obiekt, bez konieczności jeżdżenia na bazar.

W jakim wnętrzu sprawdzą się antyczne obrazy?

Obrazy antyczne powinny sprawdzić się najlepiej we wnętrzu, które bazuje na realizmie. Przykładowo, antyczne obrazy olejne mogą się dobrze komponować się żywym i klasycznym wystrojem reszty pomieszczenia. Kolorystykę obrazu warto dobrać do ogólnego nastroju wnętrza lub zakładanej dynamiki. Statyczne antyczne obrazy religijne mogą nadać na przykład dużo powagi.

Ogólna zasada, którą warto się jednak kierować przy wyborze antycznego obrazu do naszego wnętrza, jest to, czy swoją patetyczną naturalną nie wpłynie on negatywnie na resztę aranżacji. Przytłaczająca dla bardziej nowoczesnych wnętrz może okazać się, na przykład okazała rama czy podniosła tematyka antycznych obrazów religijnych.

 

Jeśli zależy nam na obrazie antycznym w bardziej modernistycznej aranżacji, warto pomyśleć o plakacie lub o kopii, którą nie będzie żalu wieszać bez ramy. Dzięki takiej dekonstrukcji klasycznego założenia obrazu antycznego łatwiej wpasuje się on we wnętrze.

W jakim wnętrzu sprawdzi się antyczna porcelana?

Antyczna porcelana sprawdzi się najlepiej we wnętrzach, które koncentrują się na przepychu i użytkowości. Sprawia to fakt, iż antyczna porcelana może posiadać dużo walorów ozdobnych. Osoby ceniące sobie ozdobne oraz zawiłe kształty, mogą docenić kunszt, z jakim wykonane zostały niektóre komplety. Przy odrobinie szczęścia można również znaleźć antyczną porcelanę, która została pomalowana ręcznie.

Prowadzi to również do połączenia artyzmu z użytkowością, a więc antyczna zastawa może okazać się dobrym rozwiązaniem przy aranżacjach silnie czerpiących z art déco. Wykorzystanie antycznej porcelany może być również ukłonem w stronę minionej epoki lub dopełnieniem wnętrza tematycznego.

Podsumowując więc, zastanawiając się, w jakim wnętrzu sprawdzą się antyczne lampy, obrazy, porcelana, warto zastanowić się, jaki cel ma wypełniać użyty przez nas przedmiot. Antyczna lampa powinna się dobrze komponować we wnętrzu modernistycznym lub industrialnym. Obrazy antyczne powinny sprawdzić się w realistycznym wnętrzu lub jako przeciwwaga w aranżacji modernistycznej. Na koniec antyczna porcelana może być pomocna przy wykończeniu wnętrza, które czerpie z art déco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here