Wybieramy drzwi zewnętrzne. Rodzaje, cechy i bezpieczeństwo

Podczas budowy lub remontu domu – zarówno jednorodzinnego, jak przeznaczonego dla wielu rodzin – wybór odpowiedniej stolarki okiennej i wykończeń jest jedną z ważniejszych decyzji. Ważnym elementem są drzwi zewnętrzne, które w zależności od rodzaju budynku mogą pełnić różne funkcje. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze takich drzwi.

Drzwi wejściowe do domów jednorodzinnych

W przypadku domków zamieszkanych przez jedną rodzinę ważne jest, by drzwi zapewniały ochronę przed włamaniem – takie budynki są szczególnie atrakcyjnym łupem dla złodziei. Dlatego kluczowe jest zadbanie o odpowiedni poziom zabezpieczeń. Utrudnieniem dla włamywaczy będą właściwie wzmocnione okna – na przykład wyposażone w szyby antywłamaniowe. Dobrym pomysłem może być zainstalowanie alarmu czy monitoringu, ale nie mniej ważne są odpowiednie drzwi zewnętrzne. Powinny być one wzmocnione, najlepiej wyposażone w sztaby zapobiegające wyważeniu i dobrej jakości zamki, które utrudnią złodziejowi „pracę”.

Drzwi zewnętrzne do budynków wielorodzinnych

Domy wielorodzinne wymagają zadbania o inne aspekty bezpieczeństwa. Zabezpieczenia antywłamaniowe powinny być instalowane przede wszystkim w mieszkaniach, natomiast drzwi zewnętrzne, a także do poszczególnych części klatek schodowych powinny przede wszystkim zabezpieczać przed rozprzestrzenianiem się ognia w razie pożaru. Umożliwiają to różne rozwiązania, takie jak uszczelki ograniczające przepływ dymu czy pokrycie drzwi okleiną odporną na ogień i wysokie temperatury. Dobrze też, gdy takie drzwi zewnętrzne i klatkowe pełnią funkcję izolacji akustycznej – znacznie zwiększa to komfort mieszkania w budynku.

Różne rodzaje drzwi zewnętrznych można znaleźć w internecie, np. tu: http://dabrowski-duh.pl/. Przy wyborze drzwi warto zwracać uwagę na ich parametry takie jak wytrzymałość i ogniotrwałość, dobrze też upewnić się, jak długo obowiązuje gwarancja i jakie są jej warunki. Wielu sprzedawców zapewnia też usługę montażu – warto wziąć pod uwagę skorzystanie z takich dodatkowych opcji, zwłaszcza, jeżeli nie jesteśmy pewni, czy uda nam się zamontować wszystko samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here