Żaluzje czy rolety

Nowoczesne aranżacje okienne często wykonywane są bez dodatku firanek i zasłonek. Jednak warto wybrać do nich osłony okienne, które pozwolą na ochronę wnętrza domu przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz przegrzewaniem się.

Dobrze dobrane osłony pomogą też osłonić dom przed ciekawskimi spojrzeniami blisko mieszkających sąsiadów czy przechodniów. Wśród tego typu produktów najczęściej wybierane są żaluzje oraz różnego rodzaju rolety. Sprawdź, który z tych produktów najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Żaluzje drewniane – ciekawa osłona okienna do nowoczesnych wnętrz

Jedną z propozycji, która doskonale urozmaici wygląd nowoczesnych aranżacji okiennych, są żaluzje drewniane. Dzięki wysokiej estetyce podkreślają elegancję wnętrza, w jakim będą wykorzystane. Pamiętaj, że możesz zamówić żaluzje w kolorze naturalnego drewna lub malowane. To pozwoli na ich lepsze dopasowanie do wystroju całego pomieszczenia. Oprócz tego możesz wybrać, czy lamele będą połączone tasiemką, czy sznurkiem.

Żaluzje z drewnianymi lamelami są chętnie wybierane z uwagi na to, że dobrze zaciemniają pomieszczenie przy pełnym zamknięciu. Chronią je także przed zbytnim nagrzewaniem się. Oprócz tego są łatwe w montażu. Najczęściej wybierany jest montaż bezinwazyjny. A jeżeli nie jest on możliwy, żaluzje drewniane można zamontować do ściany lub do sufitu.

Rolety w kasecie – bezinwazyjny montaż i wiele możliwości wyboru

Rolety w kasecie

Drugim chętnie wybieranym rozwiązaniem są rolety w kasecie. Są one wykonywane z różnych rodzajów tkanin, które są podciągane do góry i nawijane na drążek ukryty w kasecie. Bardzo ciekawym rodzajem rolet w tego rodzaju są rolety w kasecie dzień noc. Składają się one z tkaniny, która ma naprzemiennie ułożone pasy transparentne i nieprzeźroczyste. Dzięki odpowiedniej manipulacji mechanizmem sterującym, pasy można ustawić tak, by pomieszczenie było całkowicie lub tylko częściowo zaciemnione. Zaletą takich rolet jest też ich bardzo ciekawy wygląd, szczególnie jeżeli zdecydujesz się na modele z kolekcji Wave, gdzie pasy nie są prostokątne. Mają one kształt fal. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak się one prezentują, zajrzyj na stronę producenta, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html. Znajdziesz tam również galerię innych modeli rolet oferowanych przez tę firmę.

Rolety rzymskie – ciekawa dekoracja okna i osłona przed słońcem

Jeżeli wolisz bardziej dekoracyjne rozwiązania, postaw na rolety rzymskie. W przeciwieństwie do klasycznych rolet, tkanina nie jest tutaj nawijana na drążek, a podciągana do góry. Dzięki takiemu rozwiązaniu tworzą się na jej powierzchni ładne fałdy. To sprawia, że produkt ten doskonale sprawdza się w salonach, sypialniach czy jadalniach nawiązujących do takich stylów jak prowansalski czy glamour. W tym osłonach okiennych jest zastosowany system sznurkowy lub koralikowy. Do zablokowania rolety na wybranej wysokości w pierwszym przypadku zaciąga się sznurek pod kątem 45 stopni w stosunku do ściany. W drugim na koraliki nakłada się specjalną blokadę, która po zwolnieniu rolety zatrzyma ją w odpowiednim miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here