Zdrowsza i smaczniejsza woda – zawsze z Tobą!

0
1133

Dostęp do czystej wody – nie tylko bezpiecznej pod względem zdrowotnym, ale również bogatej w cenne pierwiastki i smacznej – jest bardzo istotny dla naszego organizmu. Wody musimy dostarczać mu często, w ciągu każdego dnia, dlatego warto zadbać o jak najwyższą jakość używanej w celach spożywczych H2O. Dzięki nowoczesnym i skutecznym urządzeniom, takim jak filtry do wody – możemy zapewnić sobie stały dostęp do zdrowej wody – zarówno w domu, w pracy, jak i na spacerze czy siłowni. Wszędzie tam, gdzie w danej chwili jesteśmy.

Czysta woda w zasięgu ręki

W pierwszej kolejności być może większość z nas pomyśli o butelce wody mineralnej. Oczywiście – to jeden z możliwych sposobów zapewnienia sobie stałego dostępu do wody pitnej. Dyskusyjne jest natomiast to, czy będzie to zawsze woda najwyższej jakości, choćby ze względu na sposób jej przechowywania.

Woda w typowych, plastikowych pojemnikach, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Butelki zazwyczaj wykonane są z tworzywa PET, które nadaje się tylko do jednokrotnego użytku. Butelki w plastiku HDPE i PP (uznawanych za najbezpieczniejsze) oferowane są rzadko. One również nie pozostają obojętne dla środowiska naturalnego.

Rozsądną alternatywą dla wody w tego rodzaju opakowaniach jest nowoczesna, tania i efektywna butelka filtrująca. Tego typu produkt filtrujący oferowany jest przez znane marki – takie jak Dafi czy Brita. Znajdziemy je m.in. w ofercie popularnego sklepu internetowego Aquamelior.pl. 

Sklep zapewnia dostęp do butelek filtrujących różnych pojemności – od niewielkich (idealnych np. do szkoły czy do pracy) – 0,3 l po większe – 0,7 l, które sprawdzą się np. w podróży, czy w gorące, letnie dni, kiedy potrzebujemy stałego dostępu do większej ilości wody. 

Butelki Dafi i Brita mają ergonomiczny kształt i zapewniają bezpieczne przechowywanie oczyszczonej (przez znajdujący się w nich wkład filtrujący) wody.

Ekologia, komfort i oszczędność

Korzystanie z butelek filtrujących to same zalety. Po pierwsze – zapewniają one stały dostęp do czystej, zdrowej i smacznej wody. Po drugie – butelki są ekologiczne (wyprodukowane z trwałych tworzyw, wolnych od niebezpiecznych substancji, takich jak Bisfenol A). Zastępują też jednorazowe butelki plastikowe. Po trzecie – są również ekonomiczne – wkład filtrujący jest wydajny. Jeden filtr uzdatnia średnio (w zależności od marki i pojemności) ok. 150 l wody, czyli ok. 100 butelek o pojemności 1,5 l.

W ofercie sklepu Aquamelior znajdziemy zarówno same butelki, jak i filtry oraz wygodne komplety butelek z dodatkowymi filtrami. 

Filtry Dafi i Brita to efekt zastosowania w praktyce nowoczesnych technologii uzdatniania i wzbogacania wody. Filtry do butelek wykonane zostały z łupiny orzecha kokosowego – są to więc filtry naturalne. Skutecznie oczyszczają wodę, ale jednocześnie nie pozbawiają jej cennych pierwiastków, takich jak magnez i wapń.

Woda z butelek filtrujących jest nie tylko czysta i zdrowa, ale również smaczniejsza. Filtry usuwają zarówno zanieczyszczenia organiczne, jak i chlor oraz jego związki, pozostałe w wodzie po procesach uzdatniania. 

Chlor jest skuteczny w eliminowaniu niebezpiecznych związków z wody, jednak ma on niekorzystny wpływ na jej walory zapachowe i smakowe. Filtry niwelują ten problem, dzięki czemu również dzieci chętniej sięgają po wodę, co ma istotny wpływ na ich prawidłowy rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here