Zimowe noce, ciepłe kołdry

Zadaniem kołdry jest przede wszystkim ogrzewanie naszego ciała podczas snu. Zapewnia to komfort podczas tego długiego odpoczynku i sprawia, że człowiekowi jest znacznie wygodniej. Obecnie w każdym sklepie z artykułami sypialnianymi można znaleźć kilka rodzajów kołder, które dzielą się na letnie, zimowe oraz całoroczne. Na chłodniejsze miesiące warto oczywiście zakupić kołdrę zimową lub całoroczną, aby zapewnić sobie odpowiednie ciepło. Jakie wypełnienie powinna ona mieć? Tego dowiesz się poniżej!

Wypełnienie kołdry zimowej – jakie wybrać?

Ciepło kołdry zimowej zależy między innymi od jej wypełnienia. Przed zakupem koniecznie sprawdź, czy masz uczulenie na jakiś materiał, ponieważ może to sprawić, że będziesz musiał zrezygnować z jednego czy nawet kilku rodzajów kołder zimowych, a szczególnie z tych wypełnionych puchem, pierzem lub wełną!

Kołdra puchowa na zimę

Kołdra puchowa to hit czasów naszych mam i babć, ponieważ to właśnie w tamtym czasie królowały w prawie każdej sypialni. Kołdra puchowa wypełniona jest piórami kaczek lub gęsi, co sprawia, że mocno wyróżnia się na tle innych swoją niezwykłą miękkością. Dużą jej zaletą jest również doskonałe utrzymywanie ciepła z jednoczesnym przewiewem powietrza. Taka kołdra zapobiega więc poceniu się ciała!

Kołdra z pierza na zimę

Kołdra wykonana z pierza może mieć dwie formy: czystą oraz mieszaną. Ta pierwsza w 100% wypełniona jest piórami gęsimi, a kołdra mieszanka ma w sobie również domieszkę puchu. Taka kołdra wykazuje doskonałe właściwości antyroztoczowe i termoregulujące, co sprawia, że spanie pod nią jest czystą przyjemnością. Dodatkowo doskonale zatrzymuje ciepło!

Kołdra wełniana na zimę

Kołdrę wełnianą polecamy przede wszystkim osobom, które są prawdziwymi zmarzluchami! Najczęściej wykonana jest z owczej wełny lub tej pozyskiwanej z merynosów. Kołdra wełniana doskonale przepuszcza powietrze, także nie trzeba się martwić o problemy z potliwością. Zapewniamy jednak, że jest to najcieplejsza kołdra, jaką możesz mieć w swojej sypialni.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jakie są najcieplejsze kołdry dostępne na rynku! Mają one przede wszystkim wypełnienie pochodzenia zwierzęcego, więc zdecydowanie nie nadają się dla alergików, jednak jeśli nie masz takich problemów zdrowotnych, to koniecznie zainwestuj w jedną z wielu dostępnych na rynku kołder wypełnionych piórami, puchem lub wełną!

 

Artykuł powstał we współpracy z Hilding.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here