Białe meble do sypialni

Białe meble kojarzone są przede wszystkim z propozycjami doskonale pasującymi do naszych kuchni. Nie wszyscy jednak wiedzą, że mogą one z powodzeniem zapełnić naszą sypialnie, tworząc w niej przyjemny do odpoczynku klimat. Białe meble do sypialni zaliczyć trzeba do propozycji uniwersalnych, ponieważ doskonale sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Dają więc spore pole do manewru jeśli częściej planujemy odświeżać swoje wnętrza, nadawać im nowego charakteru. Warto wybierać biel, ponieważ barwa ta ma kilka pozytywnych właściwości. Zastosowanie go w niewielkich powierzchniach automatycznie przekłada się na optyczne jej powiększenie. Nic więc dziwnego, że białe meble cieszą się największym powodzeniem w niewielkich mieszkaniach dominujących w dużych miastach. Biel posiada również tę zaletę, że doskonale komponuje się z innym barwami. To właśnie ten element sprawia, że można go wykorzystać przy wielu różniących się od siebie aranżacjach.
Białe meble pojawiły się w naszych sypialniach stosunkowo niedawno i można już z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że znalazły dla siebie stałe miejsce. Jasna sypialnia niesie ze sobą wiele pozytywów. Będąc w niej bez trudu będziemy się w stanie wyciszyć oraz się zrelaksować. Biel należy zaliczyć do gatunku barw neutralnych, które nie wzbudzają w nas negatywnych emocji, co przełoży się na lepszy odpoczynek.
Umiejętne dobranie białych mebli do naszej sypialni powinno się opierać na kilku zasadach, których warto przestrzegać, aby otrzymać zadowalającą nas kompozycję. Decydując się na taki sposób aranżacji powinniśmy najpierw zadbać o łóżko, które jest sercem tego pomieszczenia. Najlepszym wyborem w tym momencie jest dokonanie zakupu białego łóżka, najlepiej wykonanego z płyty meblowej lub z drewna. Niezłym pomysłem jest też zakup mebli tapicerowanych spełniających oczekiwania bardzo wymagających klientów. W ostatnich latach na znaczeniu zyskują łóżka starannie obijane białą skórą. Ich zaletą jest to, że nadają się one znakomicie do sypialni urządzonej w nieśmiertelnym klasycznym stylu lub stylu skandynawskiego charakteryzującego się minimalizmem i dbaniem o ekologię. Białe łóżko pasuje idealnie również do innych stylów, tych bardziej wyrafinowanych. Styl retro, vintage oraz angielski skorzystają na obecności białych mebli w sypialni. Do białego łóżka bez trudu dobierzemy estetyczne dodatki, które będą świetnym uzupełnieniem dla zakończonej aranżacji. O tym, czy biała sypialnia będzie prezentować się okazale, będzie posiadać swoją niepowtarzalną atmosferę mogą zdecydować faktury. Im są one bardziej różnorodne, tym większa pewność, że pomieszczeniu nie będzie zagrażać monotonia. Należy mieć świadomość tego, że odcień bieli będzie prezentować się inaczej na gładkim MDF-ie, a nieco inaczej na plecionym pledzie.
Jeśli chodzi o kwestię wyboru dodatków do białej sypialni, to tutaj mamy praktycznie wolną rękę. Ograniczyć nas może jedynie w tym wypadku nasza wyobraźnia oraz możliwości finansowe. Dodatki należy oczywiście wybierać mając na uwadze styl aranżacji sypialni. Do podstawowych dodatków, które są najczęściej spotykane sypialniach należy zaliczyć narzuty, estetycznie wykonane poduszki czy też nawet ramki na zdjęcia znajdujące się przeważnie na szafkach nocnych. W odwodzie pozostają też bardziej wyszukane dodatki typu świece. Brak takich elementów prędzej czy później zostanie przez nas zauważony. Są one z pozoru nieważne, ale one dopełniają wnętrze, dodając mu charakteru. Dlatego nie powinno się lekceważyć kwestii ich zakupu. Dodatki są dostępne w różnej palecie barw, dlatego skutecznie urozmaicają kolorystykę każdego pomieszczenia, nie tylko sypialni.
W białej sypialni konieczne jest znalezienie odpowiedniego miejsca na szafę oraz szafkę nocną. Wybierając je w kolorze białym zawsze mamy pewność, że będą pasować do każdego koloru ścian. Mogą to być zarówno ściany jasne, jak i ciemne – białe meble zawsze potrafią się dopasować do ich kolorystyki. Białe meble w połączeniu z białymi ścianami to gwarancja powiększenia wizualnego sypialni. Biała ściana nie koniecznie musi być farbą. Można ją również wytapetować. Jeśli posiada ona białe wzory też będzie to efekt mogący skutecznie powiększyć to pomieszczenie. W stylu skandynawskim wykorzystywane jest też inne rozwiązanie. Na ścianach kładziona jest tam boazeria, która jest pomalowana białą farbą.
Przy wyborze białych mebli trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie posiadają one jedynie zalet. Mają też swoje wady, choć jest ich niewiele. Na pewno są one bardziej narażone na zarysowania, które na białej powierzchni są niestety bardzo widoczne i mogą negatywnie wpływać na estetykę. Oczywiście, w sypialni ryzyko zarysowania mebli w białej sypialni jest znacznie mniejsze niż na przykład kuchni bazującej na takich meblach. Nie można jednak tego wykluczyć. Najlepsze meble z tego gatunku są laminowane. To sprawia, że są mniej podatne na uszkodzenia. Laminowanie ma jedna tę wadę, że pogarsza ono nieco naturalny wygląd bieli. Poprawia jednak trwałość. Z racji odcieniach bieli, sypialnie należy sprzątać zdecydowanie częściej. Najlepiej wykorzystywać do tego celu specjalnych preparatów. Mogą to być na przykład woski, oleje czy też farby akrylowe. Odnawianie mebli w taki sposób nie musi przebiegać pod czujnym okiem specjalistów. Samodzielnie możemy przeprowadzić taką czynność, dlatego nie musimy się obawiać dodatkowych kosztów ponoszonych z tego tytułu.
W polskich domach w sypialniach znajdziemy praktycznie odcień bieli, począwszy od śnieżnego bieli a skończywszy na tej wpadającej nieraz w błękit.
Biała sypialnia jest ciekawą propozycją dla ludzi ceniących sobie praktyczne właściwości zakupionych mebli. Wbrew pozorom meble te nie niszczą się szybko, jeśli zostaną zakupione o producenta stosującego solidne materiały. Ich cena jest też konkurencyjna. Jednocześnie nie musimy martwić się o ich dostępność, ponieważ znajdują się w ofercie każdego salonu meblowego, jak i sklepów internetowych gwarantujących darmowy dowóz kompletów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here