Białe meble kuchenne

Meble do kuchni to poważna inwestycja, która powinna być dokonywana mając w perspektywie długoletnie użytkowanie. W przypadku mebli do tego pomieszczenia wytrzymałość oraz trwałość ma ogromne znaczenie, chyba największe jeśli chodzi o meble do wszystkich pomieszczeń znajdujących się w gospodarstwie domowym. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia do kuchni są niewątpliwie szafki. Ich praktyczne zastosowanie ułatwi nam przygotowywanie dań oraz przechowywanie wszystkich akcesoriów kuchennych. Obecnie ich wybór jest na tyle szeroki, że praktycznie rzecz ujmując mogą nas ograniczyć jedynie fundusze, które mamy do czynienia.
Praktycznym i ekonomicznym wyborem jest na przykład zdecydowanie się na zakup gotowego zestawu. Składa się on z podstawowych elementów wyposażenia kuchni, czyli szafki pod zlewozmywak, kilku szafek wiszących oraz dolnych szafek, które można połączyć z blatem. Poszczególne elementy posiadają te same fronty, które mogą mieć funkcjonalne zastosowanie. Ekonomicznym rozwiązaniem jest też kupowanie pojedynczych szafek i na tej podstawie tworzenie swojego unikalnego kompletu. Takie postępowanie jest znacznie tańsze, od zlecenia specjalistom zaprojektowania mebli na zamówienie. Czas oczekiwania na nie jest również automatycznie wydłużone. Gotowe meble kuchenne czekają na nas w salonach.
Przy wyborze szafek do kuchni na pewno powinniśmy się w pierwszej kolejności zwracać uwagę na komfort ich użytkowania. Szczególnie ważne jest to, aby szafki otwierały się w sposób naturalny, aby każdorazowo czynność ta nie sprawiała nam problemów. Kategorycznie nie opłaca się oszczędzać na takich aspektach, ponieważ szybko niedogodności odczujemy na własnej skórze. Standardowym rozwiązaniem w tym przypadku są szafki wyposażone w drzwiczki skrzydłowe. Są one tanie i jednocześnie funkcjonalne.
Nowoczesne szafki szybko zdobywające uznanie w oczach polskich klientów są szafkami pozbawionymi uchwytów. Do ich otwierania służy specjalnie wyfrezowana krawędź. Drzwi szafki tego rodzaju otwierają się samoistnie po naciśnięciu odpowiedniego guzika. Takie szafki doskonale współgrają z metalem oraz meblami wykonanymi z kamienia lub szkła. Cena takich szafek jest jedna wyższa od standardowych propozycji. Walory estetyczne są warte swojej ceny.
Przy wyborze szafek należy zobaczyć, jakie fronty posiadają. Szczególną uwagę zwracajmy na materiał, z którego zostały one wykonane, ponieważ będzie to wpływać na ich wytrzymałość oraz trwałość. Przeważnie fronty wykonane z płyty MDF są powlekane farbą lub też foliuje się na gorąco. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i jednocześnie praktyczne, ponieważ gwarantuje one dużą wytrzymałość. Problem pojawia się w momencie uszkodzenia takiej folii. Wtedy zauważalne są od razu wybrzuszenia, które negatywnie wpływają na poziom estetyki. Płyta zacznie wtedy też nasiąkać wodą, co jest absolutnie niewskazane. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie większej gotówki w zakup frontów drewnianych. Są one wykonywane z najlepszych materiałów, czyli litego drewna lub płyty meblowej. Drewno może być z powodzeniem barwione na dowolne kolory, co zwiększa pole wyboru. Są one jednak wrażliwe na uderzenia. Należy pamiętać, że fronty drewniane trzeba regularnie zabezpieczać przed negatywnym działanie wilgoci. Zabezpieczenie pozwoli na zachowanie ich naturalnego wyglądu przez długi czas. Wtedy nie będą się ani przebarwiać ani puchnąć.
Ważny elementem wyposażenia każdej kuchni jest też blat. Na nim przygotowywane są potrawy. Blat musi codziennie znosić krojenie, siekanie oraz obecność często nagrzanych garnków. To potencjalne zagrożenia dla niego, które mogą owocować zniszczeniami oraz zabrudzeniami trudnymi do doczyszczenia. W sklepach znajdziemy bogaty wybór blatów o różnej charakterystyce. Blaty laminowane są specjalnie utwardzane, dlatego dobrze znoszą ciągłą eksploatację. Są także łatwe w czyszczeniu i co ważne, stosując do nich środki czyszczące nie trzeba się obawiać tego, że po ich użyciu na blacie pozostaną widoczne plamy. Blaty te są też odporne na działanie wysokiej temperatury. Odradzane są blaty połyskliwe, ponieważ są one narażone na zarysowania. Ich plusem jest jedynie konkurencyjna cena.
Białe meble kuchenne – jaki kolor ścian to uniwersalny wybór. Ich ogromną zaletą jest to, doskonale pasują one do każdego stylu. Nie trzeba się więc obawiać, że wyjdą z mody i szybko zajdzie konieczność ich wymiany. Meble te należy połączyć odpowiednio z kamiennymi blatami lub kryształowymi lampami. Takie połączenie stworzy niezwykle elegancki klimat. Do takich mebli dobrze jest wybrać czarno-białą podłogę oraz wzorzyste kolory ścian. Kompozycja ta sprawdzi się w kuchni.
Białe meble kuchenne to świetne rozwiązanie do niewielkich metraży, ponieważ posiadają one właściwości pozwalające na optyczne powiększenie przestrzeni. Efekt ten uzyskamy przede wszystkim w połączeniu z jasnym kolorem ścian oraz podłogi. Nowoczesne wnętrza kuchenne znajdujące się w niewielkich mieszkaniach chętnie korzystają z takiego doboru mebli. Jeśli zostaną one umiejętnie oświetlone, nasza kuchnia stanie się optycznie większa. Oznacza to, że będziemy czuć się w niej znacznie swobodniej.
Wbrew pozorom biel w kuchni nie ulega natychmiastowemu zabrudzeniu. Wiele osób obawia się, że meble w tym kolorze prędzej czy później zaczną żółknąć. Jeszcze kilkanaście lat temu białe meble mogły ulegać żółknięciu, ale nowoczesne modele poradziły sobie z tym problemem w sposób wzorowy. Białe meble kuchenne są teraz chronione specjalną okleiną albo lakierem. Dzięki nim biel utrzyma się przez długie lata.
Właściwie jedyną wadą białych mebli kuchennych jest to, że w dość prosty sposób można je zarysować. Bardzo ważne jest umiejętne pielęgnowanie takich mebli. Do czyszczenia należy na przykład używać specjalnych miękkich ściereczek wykonanych z mikrofibry. Niewskazane jest stosowanie do tego celu standardowych gąbek do mycia naczyń. Koszt takich ściereczek nie jest wysoki, dlatego nie powinno się pod żadnym pozorem na nich oszczędzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here