jak urządzić gabinet?

Przed rozpoczęciem aranżacji swojego gabinetu w stylu skandynawskim, należy wiedzieć kilka istotnych kwestii. Po pierwsze wnętrza, które są utrzymane w stylu skandynawskim charakteryzują się stonowaną kolorystyką, funkcjonalnym designem oraz zastosowaniem naturalnych surowców. Wnętrze tak urządzone ma być przestronne, a królować ma w nim biel. To ona jest bazą, do której dobiera się całą resztę. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jakie cechy powinien posiadać gabinet urządzony w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski wyróżnia się na tle innych swoim minimalizmem, ale też praktycznością. Chociaż możemy w nim znaleźć pewne elementy dekoracyjne, to należy zachować umiar w trakcie ich wyboru. Wnętrzu utrzymane w stylu skandynawskim mimo, że posiada chłodny klimat, jest przytulne, ciepłe i komfortowe.

Przechodząc do gabinetu, powinny w nim dominować jasne kolory ziemi. Oprócz tego również naturalne surowce, takie jak kamień, drewno, bawełna, czy len. Dzięki nim jesteśmy w stanie w skuteczny sposób ocieplić pomieszczenie. Mimo tego, że styl skandynawski wydaje się być prosty, jest także funkcjonalny. Meble charakteryzują się ergonomicznym kształtem, dzięki czemu można je ze sobą łączyć. Jeżeli chcemy uniknąć nudy w swoim gabinecie, możemy zdecydować się na zastosowanie dodatków, w bardziej intensywnych kolorach.

Co powinno znajdować się w typowym, skandynawskim biurze?

Podstawą każdego pomieszczenia, które jest urządzone w stylu skandynawskim jest drewniana podłoga. Nie dość, że jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, to na dodatek bardzo trwałe. Wystarczy tylko o nią prawidłowo dbać. Mając drewno na podłoże, bez problemu dopasujemy do niego każdy kolor ścian, mebli oraz dodatków.

Kolejny obowiązkowy elementem wyposażenia gabinetu w stylu skandynawskim to piecyk lub kominek. Który sprawi, że w pomieszczeniu będzie panował bardziej przytulny klimat. Nie możemy również zapomnieć o umieszczeniu roślin, najlepszym wyborem będą te, które oczyszczają powietrze. Lepiej będzie nam się pracowało. Poza tym rośliny świetnie tworzą domowy nastrój.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-urzadzic-gabinet-w-stylu-skandynawskim/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here