Nowoczesne mopy – sprawdź różnice!

0
881

Nowoczesne mopy to urządzenia wielofunkcyjne, które docenią osoby psioczące każdego dnia na ogrom pracy, który czeka je w domu. Są to urządzenia parowe, których zadaniem jest perfekcyjne mycie i odkażanie podłóg bez uprzedniego ich odkurzania. Czym się różnią poszczególne modele?

Czy cena ma znaczenie?

Jak w przypadku każdego innego sprzętu, wyższa cena mopa parowego może korelować dodatnio z wyższym poziomem zadowolenia. Najprostsze modele mopa parowego można znaleźć już za 100-200 złotych. Jednak są i takie za 1300 złotych, które warto rozważyć chcąc usprawnić sobie perfekcyjne wykonywanie wielu czynności domowych na dużych powierzchniach. Wiele zależy oczywiście od Twoich potrzeb

– małe mieszkanie bez dzieci i zwierząt z powodzeniem można posprzątać zwykłym mopem parowym do podłóg. W przypadku większej rozpiętości prac wykonywanych częściej – przyda się bardziej zaawansowany, droższy sprzęt.

Jakie funkcje mają mopy parowe?

Klasyczny mop parowy wytwarza parę z pojemniczka z wodą pod wpływem grzałki i kieruje ją na ściereczkę z mikrofibry umieszczoną na głowicy. W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni można regulować poziom intensywności pary. Tym sposobem w łatwy sposób, bez wyżymania klasycznego mopa i wymiany wody w wiadrze, można wyczyścić płytki, panele, gumoleum – i dodatkowo je zdezynfekować.

Mopy wielofunkcyjne mają generator pary, do którego można podłączyć różne końcówki i tym samym wykorzystać parę do czyszczenia trudniej dostępnych powierzchni, czy choćby szyb.

Supernowoczesne sprzęty bioniczne mają z kolei tę zaletę, że odciążają nas od odkurzania, zamiatania, mycia i wycierania do sucha, ponieważ wszystko to robią za jednym ruchem. Szacuje się, że 100 mkw są w stanie perfekcyjnie umyć w ciągu 15 minut!

Czy wiesz, jak wybrać najlepszy mop parowy?

Klasyczne mopy z wiadrem, wykręcane w koszyczku z nadmiaru wody to już przeżytek. Nie zapewniają one tyle higieny, co nowoczesne mopy parowe! A przy tym nie są tak wydajne i łatwe w obsłudze. Kupując mopa parowego warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na wodę – im większy, tym większą powierzchnię możesz umyć za jednym zamachem. Sprawdź też, do jakiej temperatury możesz podkręcać parę wodną, i ile jest stopni regulacji temperatury. Dla alergików czy posiadaczy raczkujących pociech idealne będą mopy o dużej mocy, które nie tylko umyją, ale także odkażą podłogi. W przypadku większych metraży domów dobrze jest wybrać mop bezprzewodowy, dzięki któremu nie trzeba się przejmować poszukiwaniem gniazdka i przełączaniem mopa pomiędzy pomieszczeniami.

Sprawdź nowoczesne mopy: http://hizero.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here