Dlaczego lepiej wybrać prysznic, niż wannę

Przed osobami, które właśnie planują urządzenie swojej pierwszej łazienki albo zdecydowały się na generalny remont tej, którą już użytkują, stoi nie lada wyzwanie. Muszą podjąć trudną decyzję, co jest lepsze, wanna czy prysznic. Poniżej przedstawiono szczegółową charakterystykę kabiny prysznicowej oraz jej najważniejsze zalety. 

Szybkie, orzeźwiające kąpiele pod prysznicem 

Nie da się ukryć, że kąpiel pod prysznicem zajmuje znacznie mniej czasu, aniżeli ta w wannie. Jeśli preferujesz orzeźwiające kąpiele o poranku, kabina sprawdzi się o wiele lepiej. Wylicza się, że jednorazowa kąpiel pod prysznicem trwa około 3-5 minut. Tyle wystarczy, aby wykonać codzienny rytuał higieniczny i pielęgnacyjny. 

Wygoda użytkowania 

Chociaż w wannie możesz odbywać kąpiele na leżąco, to nie każdy może z takiej opcji skorzystać. Przykładem mogą być seniorzy, którym może być ciężko wejść i wyjść z wanny, zaś kabina może posiadać komfortowe siedzisko albo poręcz, dzięki czemu kąpiel jest wygodna i optymalnie bezpieczna. Kabiny prysznicowe z brodzikiem, jakie możesz znaleźć na https://elazienki.pl/k/prysznice/kabiny-prysznicowe/, są też lepszą opcją, jeśli mają z nich korzystać dzieci. 

Mniejsze zużycie wody 

Okazuje się, że podczas mycia ciała pod prysznicem zużywa się nawet kilka razy mniej wody, aniżeli realizując kąpiel w wannie napełnionej wodą. Czy wiesz, że rocznie zaoszczędzisz dzięki temu środki o wartości co najmniej kilkaset złotych? Do tego weź pod uwagę ochronę środowiska oraz fakt, że na całym świecie zaczyna brakować wody pitnej. Przyznasz, że kabina prysznicowa jest lepszą opcją?

Relaksacyjne kąpiele

Nawet jeśli wybierzesz kabinę prysznicową, nie musisz rezygnować z relaksacyjnych kąpieli. Chociaż w brodziku kąpiel odbywa się na stojąco, możesz wyposażyć prysznic w baterię z deszczownicą czy dodatkowymi masażerami, które umilą codzienne rytuały mycia całego ciała. 

Prysznic idealny w małych łazienkach 

Pewne jest, że prysznic zajmuje mniej miejsca, aniżeli zabudowana wanna czy wanna wolnostojąca. W niewielkich łazienkach sprawdzi się więc znacznie lepiej, uwzględniając funkcjonalność takiego wnętrza. 

Jeśli dysponujesz salonem kąpielowym, oczywiście możesz zdecydować się zarówno na wannę, jak i kabinę prysznicową. Miłośnicy kąpieli w wannie mogą również zdecydować się na wannę z parawanem, który pozwala realizować szybkie prysznice. 

Kabina prysznicowa a styl urządzenia łazienki 

Prysznic jest idealny do łazienek minimalistycznych, w stylu skandynawskim czy lotfowym. Kabina będzie też doskonałym rozwiązaniem w łazienkach nowoczesnych. To właśnie na nią stawiają również inwestorzy, którzy chcą, aby ich nieruchomość była pasywna, inteligentna i zgodna z obowiązującymi trendami mody w zakresie wystroju wnętrz. 

Pamiętaj, że decyzja należy do Ciebie, a wybierając wannę lub prysznic, musisz brać pod uwagę indywidualne preferencje. Zwracam uwagę na jakość, nie sugeruj się ceną. Co ciekawe, inwestycja w wannę lub prysznic pod względem finansowym jest bardzo zbliżona, więc koszty nie powinny mieć tutaj zupełnie znaczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here