Budowa domu od podstaw

Mimo rosnących cen wszystkich towarów, można zauważyć, że ludzie nadal budują domy. Wykańczają już powstałe domy lub zaczynają wylewać fundamenty, na których to opierał się będzie ich przyszły dom.

Kiedy już zdecydujemy się na wybudowanie domu, zaczynamy rozglądać się za działką budowlaną. Następnie przystępujemy do wylewania fundamentów. Mimo polecanych firm, warto samemu trzymać rękę na pulsie i nadzorować prace specjalistów. Dobrze jest na początku zorientować się jak powstaje płyta fundamentowa, która jest podstawowym elementem naszego przyszłego domu. Można zwyczajnie zasięgnąć porad u fachowców lub szukać w internecie kolejnych etapów powstawania fundamentów. Trzeba zacząć od tego, że każdy dom ma swój projekt i to na jego podstawie budowane są wszystkie domy. Kiedy już go mamy możemy zaczynać budowanie wymarzonego domu.

Jak powstaje płyta fundamentowa?

Pierwszym etapem powstawania płyty fundamentowej jest wytyczenie obszaru, na którym zostanie ona wykonana. Najpierw należy zrobić wykop, w którym układa się drenaż do odprowadzania wód gruntownych, a co za tym idzie wykonuje się rewizyjne studzienki. Następnie wykop taki, wypełnia się materiałem zasypowym (zazwyczaj tłuczniem), który jest zagęszczony po to, by podłoże było stabilne. Kolejnym etapem jest wykonanie elementów brzegowych. To one izolują płytę przed fundamentową przed uciekaniem do gruntu ciepła oraz spełniają rolę szalunku gdy już będziemy wypełniać płytę betonem. Następnie należy wyrównać kształtki styropianowe, które mają kształt litery L, co ułatwia ich montaż. Ich górną krawędź wyrównuje się do linki, która wyznacza obrys budynku. Kolejnymi etapami są : trwałe połączenia elementów, uszczelnienie łączenia, sprawdzenie ustawienia szalunku traconego, sprawdzenie zewnętrznych wymiarów fundamentu, wyznaczenie punktów pod przepusty, rozłożenie instalacji pod płytą, ułożenie poziomej izolacji termicznej, wykonanie przejść w izolacji pod przepusty, montowanie zbrojenia, rozłożenie systemu grzewczego, sprawdzenie szczelności instalacji, zalanie betonem, zagęszczenie i wyrównanie powierzchni płyty, zabezpieczenie przepustów i w końcu zatarcie płyty i prace wykończeniowe.

Jak widać elementów jest sporo, dlatego też pewnie wielu zastanawia się ile kosztuje płyta fundamentowa i czy nie poniesiemy ogromnych kosztów z tym związanych. Oczywiście płyta fundamentowa cena Parati zależna jest od powierzchni. Na pewno nie są to małe pieniądze i zapewne firmy zajmujące się budowaniem domów posiadają przeróżne oferty. Ogólnie rzecz biorąc można powiedzieć, że płyta fundamentowa będzie kosztować od około 25 – 30 tyś. Jeżeli będziemy chcieli mieć szczegółowe informacje na temat powstawania płyt fundamentowych, warto wejść na stronę parati.com.pl, a tam z pewnością znajdziemy informacje, które nas najbardziej interesują i rozwiejemy wszystkie nasze wątpliwości.

Zaczynając budowę upragnionego domu, dobrze chociaż w niewielkim stopniu orientować się, jakie są etapy jego powstawania. To z pewnością pozwoli nam spać spokojniej i nie denerwować się z powodu nieraz wydłużających się prac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here