Dom szeregowy – wady i zalety

Domem szeregowym nazywamy dom, który należy do zespołu innych identycznych domów, sąsiadujących ze sobą przez ścianę. Domy szeregowe z roku na rok stają co raz bardziej popularne, ponieważ pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń nawet wąskiej działki. Inne zalety, jak i wady takiego rozwiązania to między innymi;

Zalety

Poznaj zalety budowy domu szeregowego:

Niższy koszt działki

Koszt działki, na której chcemy postawić dom szeregowy jest z reguły dużo niższy, niż w przypadku domu wolno stojącego. Domy szeregowe nie wymagają, aż tyle wolnej powierzchni.

Niższy koszt budowy

Budowa domu szeregowego wymaga stosunkowo niskich nakładów finansowych.  Podczas budowy „szeregówki” budujemy wspólne ściany oraz mamy możliwość wspólnego transportu , co zmniejsza ogólny koszt budowy budynku.

Położenie domu

Osiedla domów szeregowych z zlokalizowane są zazwyczaj na terenach miejskich, z których powinniśmy mieć dogodny dojazd do centrum miasta i innych lokalizacji takich, jak szkoła czy praca. Warto zadbać aby dojazd był jak najlepszy.

Projekt elewacji

W przypadku domów szeregowych projekt elewacji jest ujednolicony, co pozwala na zamieszkanie w otoczeniu spójnym pod względem estetycznym, jak i stylistycznym.

Wady

Poznaj również wady w przypadku wyboru domu szeregowego.

Brak możliwości personalizacji

Domy szeregowe zazwyczaj projektowane są jako jeden, spójny zespół, co ogranicza nasze opcje dostosowania budynku do naszych własnych potrzeb. Układ, lub chociażby wielkość wnętrza nie będą możliwe do zmiany, jeśli cały zespół został zaprojektowany, w taki, a nie inny sposób.

Problemy z doświetleniem

Konstrukcja domu szeregowego jest zazwyczaj ograniczona dwiema ścianami konstrukcyjnymi bez okien, co negatywnie wpływa na ilość docierającego do budynku światła.

Trudność rozbudowy

Trudność rozbudowy i adaptacji domu szeregowego wynika z braku możliwości zaprojektowania oddzielnego wejścia.  Jeśli zamierzamy w przyszłości rozbudować naszą „szeregówkę”, będziemy w tym dosyć mocno ograniczeni.

Na stronie http://www.slonecznedomy.pl/  znajdziesz więcej informacji  na temat domów szeregowych jak i gotowe projekty takich domów, dostępne od ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here