Jak dobrać narzutę na łóżko do sypialni

W wielu sypialniach znajdziemy otwarte łoża lub łóżka. Jeśli nie mamy możliwości schować pościeli do skrzyni bądź innego miejsca warto ją jakoś zabezpieczyć. Jak dobrać narzutę na łóżko do sypialni? Koniecznie zobacz!

Narzuta na łóżko – praktyczny dodatek w sypialni

Narzutę na łóżko zazwyczaj kupujemy ze względów praktycznych, chodzi głównie o ochronienie pościeli przed kurzem i ewentualnymi zabrudzeniami. Mowa także o ukryciu jej przed wzrokiem postronnych osób, na przykład gości. Dodatkowo to akcesorium może pełnić funkcję dekoracyjną, czyli zdobić naszą sypialnię.

W Home&You znajdziesz narzuty na łóżko w kilku wymiarach, głównie na duże łoża 180×200. Do tego jest spory wybór rozmaitych tkanin. W asortymencie są modele jednolite, jak i wzorzyste. Co istotne pojawiają się produkty także skierowane do młodszej klienteli, czyli do dzieci.

Jak dobrać narzutę do łóżka w sypialni?

We wnętrzu wszystko powinno tworzyć spójną całość. Podczas aranżacji sypialni ważną kwestią jest wybór narzuty na łóżko. Może ona być z tego samego materiału co poduszki, tudzież zasłony lub zupełnie innego, choć dobrze byłoby, aby pojawił się punkt łączący.

Futrzane narzuty na łóżko pięknie wyglądają w klasycznych wnętrzach z prostymi meblami, a także w tych w skandynawskim bądź sielskim klimacie. Zazwyczaj mają one włochatą strukturę tylko z jednej strony, a druga jest zupełnie gładka, dzięki temu nie zsuwają się w trakcie korzystania z łoża. Ten typ doskonale komponuje się z futrzanymi poszewkami, jak i tymi welurowymi. Miękka struktura ociepla pokój sypialniany, dlatego wyśmienicie odnajdzie się także w surowych i pozornie zimnych pomieszczeniach.

Satynowe narzuty na łóżko są bardzo eleganckie, podobnie jak te wykonane z mocno zdobionego żakardu. Subtelnie połyskujące okrycie podkreśla styl glamour, poza tym nadaje wnętrzu klasy. Niestety, ten typ może się zsuwać. Natomiast lniane i wełniane lepiej odnajdą się w sypialni w klimacie boho lub w bardzo naturalnej aranżacji bazującej na drewnie, a także zgaszonych kolorach ziemi. Romantyczne koronki i ażury też będą tam odpowiednie, co ważne spokojnie wykorzystasz je również w pokoju w angielskim bądź  we francuskim klimacie. Mocny odcień, tudzież wyrazisty wzór narzuty ożywi każde wnętrze. Mało tego sprawi, że minimalistyczne otoczenie zyska wyrazisty akcent. Natomiast pachworkowe formy uszyte z kilku różnych fragmentów materiału wprowadzą odrobinę luzu. Zupełnie gładkie oraz pikowane w stonowanej barwie są najbardziej uniwersalną propozycją, ponieważ nadają się do wielu sypialni, i to bez względu na stylistykę.

Narzuta na łóżko ma rozmaite wypełnienie, albo go nie posiada, ponieważ to będzie model pojedynczy tylko z jednej tkaniny, tak zwany pled. Wiele z nich bez problemu upierzesz w pralce. Dopuszcza się położenie narzuty sięgającej aż do ziemi, jak i znacznie krótszej zakrywającej tylko wierzch oraz w niewielkim stopniu boki łoża. Można również wystające końce schować pod materac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here