Drążki do szaf

Wbrew zmieniającym się trendom wciąż w każdym domu znajdziemy tak prosty i banalny ale też doskonale wszystkim znany mebel, jakim jest szafa. Nawet w dobie minimalizmu nikt chyba nie potrafiłby się bez niej obejść. Można z regału wykluczyć praktycznie każdy inny mebel, natomiast szafa jest nieocenionym i bezkonkurencyjnym miejscem na gromadzenie wszystkich swoich ubrań, butów i innych szpargałów. Często spotyka się mieszkania umeblowane i wyposażone jedynie w szafę…

Nowoczesne szafy znacznie różnią się od tych w stylu retro i niczym nie przypominają już wielkich kawałków mebli przeznaczonych do wieszania okryć lub ewentualnie też do chowania butów. Obecnie spotyka się szafy projektowane z myślą o kompleksowym zagospodarowaniu miejsca i uporządkowaniu swoich rzeczy. Spotyka się wolnostojące meble z ogromnymi lustrzanymi i przesuwnymi drzwiami oraz takie, które są produkowane i montowane na specjalne zamówienia klientów i pasują do zabudowy we wnęki mieszkania.

Standardowo w szafach wieszamy swoje ubrania jak kurtki, koszule czy sukienki. nie było by to możliwe gdyby nie drążki do szaf, na których zawieszamy wieszaki z ubraniami. Sposób ich umiejscowienia i montowania przez stulecia nie uległ praktycznie żadnej zmianie jednakże ich wygląd i rozlokowanie kolosalnie się zmieniły. Drążki do szaf to nie tylko praktyczne wykończenia mebli, są również elementem dekoracyjnym. Produkowane z najróżniejszych materiałów osiągają walory estetyczne godne podziwy chociaż zwykle niezauważalne na co dzień.

Drążki do szaf są wytwarzane w zależności od potrzeb klienta i doskonale dopasowują się do aranżacji całego mebla jak i wystroju pokoju. We współczesnych czasach tak niepozorny element staje się dodatkiem dekoracyjnym do całego wnętrza. Drążki do szaf spotykamy przeróżne. Poczynając od tych najbardziej pospolitych metalowych, przez drewniane odpowiadające całości po chromowane i błyszczące oraz nawet złote. Wybór zależy głównie od gustu kupującego.

W standardowej szafie znajdują się co najmniej dwa drążki do szaf. Jeden główny i największy biegnie przez całą szerokość mebla, natomiast drugi mniejszy zwykle umiejscowiony jest ma drzwiach. Ten pierwszy służy do wieszania dużych, gabarytowych i ciężkich rzeczy natomiast z boku mamy zazwyczaj miejsce na powieszenie drobiazgów takich jak paski do spodni czy inne drobiazgi.

Drążki do szaf są również oddzielnie produkowanym elementem, który można sobie dokupić jako dodatkowy element wyposażenia, aby nasza garderoba stała się bardziej przejrzysta i lepiej posegregowana. Przez lata również sposób montażu znacznie się zmienił. Spotkać można bowiem zamocowanie po skosie lub kaskadowo. Ludzka inwencja twórcza nie zna granic. Praktyczne w każdej szafie możemy własnoręcznie stworzyć miejsce i domontować ekstra wieszak.

Produkcja tych elementów odbywa się zwykle w obrębie jednej i tej samej fabryki mebli, która produkuje gotowe regały. W zależności od produktu w tych zmontowanych w fabrykach meblach monterzy mocują ten element na końcu. Jest on też doskonałym stabilizatorem całej konstrukcji. Ze względu na swoje gabaryty, wagę oraz przeznaczenie szafa jest dosyć trudnym elementem do wykończenia. Do jej usztywnienia należy użyć większej ilości i mocniejszych elementów, aby nie chwiała się po zmontowaniu. Taki drążek biegnący przez całą jej szerokość służy również jako dodatkowy element konstrukcyjny stabilizujący całość. W przypadku mebli wysyłanych do klienta w paczkach drążki do szaf zwykle są dostarczane w oddzielnym opakowaniu wraz z innymi elementami dodatkowymi. Do każdego zestawu producent zobowiązany jest dołączyć szczegółową, dokładną i prostą instrukcję montażu krok po kroku. Paczki są numerowane, aby było wiadomo w jakiej kolejności je otwierać albo w której z nich szukać danego elementu. Zwykle meble, a zwłaszcza szafy są dostarczane w kilku paczkach tak, aby były łatwiejsze i wygodniejsze do transportu oraz lżejsze do wniesienia. Instrukcja załączona przez producenta mebli zawiera zwykle kolejność w jakiej należy składać poszczególne elementy, do której warto się zastosować jeżeli chcemy mieć doskonale złożony i profesjonalnie umiejscowiony mebel. Można oczywiście poprosić fachowców o pomoc w złożeniu jednak jest to niezwykła frajda a potrzeba do niej jedynie odrobinę chęci, wolnego czasu oraz skrupulatności i precyzji w działaniu.

Producenci meblowi na rynku o ogromnej konkurencji zaczęli prześcigać się w pomysłach na urozmaicenie swojej oferty oraz na wyróżnienie produktów wśród innych. Chęć zwrócenia na siebie uwagi kupujących zmusiła projektantów o dbałość najdrobniejszych szczegółów i przykuwanie uwagi bodaj najdrobniejszym elementem. Szanujące się wielkie przedsiębiorstwa kreują poniekąd wiodące trendy w kwestii aranżacji wnętrz. Specjaliści do spraw sprzedaży potrafią zwrócić uwagę klientów górnolotnie i precyzyjnie opisując każdy detal produktu. Nie mniej drążki do szaf są jednymi z najważniejszych elementów mebli, ponieważ na ich barkach spoczywa ciężar głównego zadania szaf. Bez nich mebel taki nie miałby racji bytu i nie mógł nosić swojego miana. Wszystko inne, a mianowicie lustra czy dodatkowe pojemniki lub półki na buty są jedynie rozbudowanymi elementami w szafach. Za to wciąż i niezmiennie głównym wyposażeniem każdej szafy jest, był i zawsze będzie drążek, na którym można wszystko powiesić. Nic więc dziwnego, że tak niepozorny element, na który często po prostu nie zwraca się uwagi został postawiony na piedestale i zaczęto szczególnie dbać o jego estetykę oraz funkcjonalność. Jest on bowiem fundamentem i podstawą budowy szafy oraz gwarantuje jej funkcjonalność.

Drążki do szaf zaczęły coraz częściej budzić zainteresowanie designerów, gdyż poza elementem konstrukcyjnym i wzmacniającym a także funkcjonalnym stają się dodatkiem dekoracyjnym do pozostałej aranżacji. Zaczęto modyfikować te elementy i zmieniać z wyłącznie funkcjonalnych na również estetyczne. Dołączyły i one w końcu do wielu innych rzeczy w mieszkaniach, które poza swoim przeznaczeniem mają również za zadanie umilać i uatrakcyjniać wnętrza domów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here