Meble do ogrodu

Ogród, to marzenie wielu ludzi na całym świecie. A zwłaszcza tych osób, które mieszkają w miastach. Co prawda, że w każdym mieście znajdują się parki i ogrody miejskie, lecz są one własnością miasta. Można spacerować po alejkach i podziwiać dorodne drzewa. Lub usiąść na ławeczce pakowej i patrzeć piękne rabatki kwiatowe. Lecz nie można sobie pójść i swobodnie siać, czy sadzić co się komu podoba. Do takich działań potrzebny jest własny kawałek ziemi, na której powstanie ogród.
Wiele znamy ogrodów. Począwszy od ogrodu oliwnego, po ogród chiński i japoński. Znany jest nam wygląd ogrodu perskiego i słyszeliśmy o ogrodzie zen. Jak również o ogrodzie różanym, ogrodzie skalnym, ogrodzie botanicznym, ogrodzie tarasowym, ogrodzie zimowym, a nawet dzikim ogrodzie. Jak również o ogrodzie zwanym palmiarnią, czy pomarańczarnią. Lecz, to wszystko są nie nasze ogrody. A my chcielibyśmy mieć swój własny ogród. Wyposażony w meble ogrodowe, przy których moglibyśmy usiąść i patrzeć na nasze drzewa, krzewy, kwiaty, a nawet dziko rosnące rośliny. Z satysfakcją, gdyż wszystkie nasze, bo rosnące w naszym przydomowym ogrodzie.
Wyobrażamy sobie dom, wokół którego rosną te wszystkie rośliny zasadzone przez nas osobiście. Krzewy okalające naszą działkę. Pośrodku drzewa rzucające cień w upalne dni. Klomby i rabatki pełne kolorowych kwiatów, od których ciężko oderwać wzrok. A między nimi meble ogrodowe dostarczające nam wygody i sprawiające, że szybko regenerujemy swoje siły. Lecz jakie meble ogrodowe będą najodpowiedniejsze do naszego ogrodu ?
Wśród ofert sklepowych znajdują się meble nadworne wykonane z różnego materiału. Są meble wykonane z plastiku, meble żeliwne, meble z rattanu, meble drewniane. Wszystko zależy od nas, jak rodzaj mebli wybierzemy. Oczywiście różnią się one między sobą ceną i wyglądem. Lecz decyzja zawsze należy do inwestora.
Co zaliczamy do mebli ogrodowych? Wśród mebli ogrodowych są stoły, krzesła, stoliki, ławki, fotele, huśtawki, leżaki, leżanki.
Najbardziej popularne i dlatego najczęściej kupowane są meble ogrodowe drewniane. Komplety takie mogą być w całości drewniane. Lub stanowić połączenie z innym materiałem np. stalą. Komplety mebli ogrodowych wykonanych z samego drewna są bardzo urokliwe i przytulne. Bo drewno samo w sobie jest najcieplejszym materiałem. I materiałem naturalnym i dlatego bliskim człowiekowi. Bardzo miło patrzy się na drewniane meble, które ustawione są w domu lub poza nim, jak na przykład w ogródku. Drugi typ mebli drewnianych, który połączony jest z metalem również wygląda miło. I na dodatek jest jeszcze bardziej mocniejszy i stabilniejszy niż meble z samego drewna. Jedynym minusem mebli drewnianych jest to, że wymagają konserwacji, czasem też naprawy, jak i zabezpieczenia podczas zimy. Jest to główny powód, dla którego ludzie często decydują się na zakup mebli do ogrodu wykonanych ze sztucznego tworzywa.
I tak na przykład meble ogrodowe technorattanowe wytwarzane są z włókien sztucznych wyplecionych ręcznie. Ale z powodu prac rękodzielniczych należą do dość drogiego asortymentu. I niestety nie każdy może sobie na nie pozwolić. Takie meble wyglądają bardzo elegancko i dodają szyku otoczeniu. A co najważniejsze są odporne na różne warunki atmosferyczne. Nie niszczeją stojąc na dworze. I nie trzeba ich konserwować. Jednak na okres zimowy trzeba je także schować lub chociaż zabezpieczyć pokrowcem.
Z uwagi na to, że wyżej prezentowane meble są drogie i wielu osób nie stać na ich zakup, to w zamian można kupić meble z tworzyw sztucznych imitujących meble technorattanowe.
Meble emitujące rattan są wykonane z tworzyw sztucznych, lecz są bardzo podobne do oryginału. I również jak one pięknie się prezentują. I wyglądają elegancko czym znacznie podnoszą wartość posesji. Są odporne na wodę i wytrzymałe. Ponadto łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy tylko pamiętać, aby przed zima je przykryć pokrowcem.
I wreszcie meble rattanowe pasujące głównie do pomieszczeń zadaszonych, jak na przykład na taras lub do ogrodu zimowego. Meble rattanowe mogą stanowić wyposażenie naszych ogrodów. Lecz trzeba je każdorazowo wynosić i wnosić pod dach. Ponieważ są to meble bardzo wrażliwe na działanie natury. Nie są odporne na deszcz tak, jak wyżej omawiane meble technorattanowe. Jak i nie są zbyt odporne na nadmierne nasłonecznienie. Wymagają również pielęgnacji i konserwacji. I dlatego ze względu na ich wrażliwość i wysoką cenę niewiele osób decyduje się postawić takie meble w swoim ogrodzie. Choć wyglądają tam bardzo ekskluzywnie.
Najłatwiejsze w utrzymaniu są meble ogrodowe wykonane z plastiku. Nie są drogie, co niewątpliwie jest jedną z ich zalet. Są lekkie, a więc nawet dziecko łatwo je przeniesie. Bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć je mokrą szmatką. Odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Dostępne w różnych kolorach i wzorach. Do wad należy tylko to, że nie są odporne na urazy mechaniczne. I może czasem pod wpływem siły mechanicznej dojąć do pęknięcia lub odłamania kawałka plastiku.
Jeszcze inną alternatywą są meble ogrodowe wykonane z metalu lub aluminium. Metalowe meble są mocne i trwałe. Posiadają solidną metalową konstrukcję i dlatego nie jest łatwo je uszkodzić. Takie meble mogą służyć wiele lat. Nie wymagają wnoszenia pod dach, ani nawet przykrywania. Gdyż odporne są na deszcz, mróz i promienie słoneczne. Metalowe meble mogą posiadać dodatki z innych materiałów, które są odpowiednio zabezpieczone i również nie będą ulegać zniszczeniu. Choć metal nie należy do ciepłych materiałów, to jednak meble metalowe również potrafią być urocze. Ponieważ posiadają bogate zdobnictwo. Jak i mogą posiadać różnorodną kolorystkę. Co czyni ogród jeszcze bardziej kolorowym i przyjaznym.
Mając tak szeroki wybór mebli do ogrodu, aż nie wiadomo, na jaki komplet się zdecydować ? Decyzja zależeć będzie od naszych upodobań. I od naszych oczekiwań, co do funkcjonalności mebli. No i jeszcze od zasobności naszego portfela, oraz od naszej dyspozycyjności. Od tego, czy zawsze znajdziemy czas, aby zająć się naszymi meblami ogrodowymi. Z uwagi na to, że niektóre z prezentowanych mebli wymagają pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here