Fotel gamingowy – zdrowy wybór czy zwykła zachcianka

Miłośnicy gier komputerowych spędzają przy konsoli, czy przed komputerem często wiele godzin. Rozgrywki bywają na tyle wciągające, że czas nie wiadomo kiedy mija, a gra przynosi niebywałą frajdę i ani przez chwilę nie nudzi. To jest jednak tylko jedna strona medalu. Druga jest taka, że długotrwałe spędzanie czasu w pozycji siedzącej bardzo obciąża kręgosłup. Warto w związku z tym zadbać o to, by godziny przy komputerze przebiegały w komfortowych i optymalnych dla zdrowia warunkach. Funkcjonalnym i sprawdzonym rozwiązaniem będzie na pewno ergonomiczny fotel gamingowy, z odpowiednio wyprofilowanym siedziskiem i oparciem oraz mechanizmami umożliwiającymi dopasowanie go do sylwetki.

Nie tylko atrakcyjny gadżet

Na pierwszy rzut oka może się jednak wydawać, że designerski fotel dla gracza komputerowego to raczej atrakcyjny gadżet, a nie mebel skutecznie zabezpieczający przed dolegliwościami bólowymi kręgosłupa czy wyrobieniem sobie jego nieprawidłowej postawy. Na taką mylną ocenę może wpłynąć fakt, że fotele dla graczy posiadają kształt przypominający fotele z samochodów wyścigowych, a zastosowane w nich zestawienia kolorystyczne, na przykład połączenie czerni z kontrastującymi z nią lamówkami w odcieniu żółci czy ognistej czerwieni, kojarzą się z kostiumami znanych z komiksów superbohaterów. Do tego dochodzą atrakcyjne pod względem wizualnym i idealnie kolorystycznie dobrane do fotela poduszki.

Ten nowoczesny i zwracający uwagę design może faktycznie sprawiać takie wrażenie, że fotele dla graczy to raczej propozycja dla osób, które chcą posiadać topowy, świetnie wyglądający mebel, a niekoniecznie już to rozwiązanie zapewni komfort i zabezpieczy kręgosłup w czasie wielogodzinnych rozgrywek.

Ergonomiczny i komfortowy

By przekonać się, że zalety foteli dla graczy nie ograniczają się do ich niewątpliwie efektownego i modnego wzornictwa, wystarczy przyjrzeć się zastosowanym w nich w pełni przemyślanym rozwiązaniom. Należy do nich na pewno takie wyprofilowanie siedziska o regulowanej wysokości i oparcia, które można odchylać do nawet 180 stopni, że są one w pełni ergonomiczne, czyli dopasowane do kształtu kręgosłupa.

Fotel gamingowy wyposażony jest także w regulowane podłokietniki, które umożliwiają dopasowanie ich do sylwetki oraz ułożenie w komfortowej pozycji ramion i podparcie rąk. Do tego dochodzi wypełnienie części tapicerowanych fotela nieodkształcającą się pianką, dzięki czemu ciężar ciała jest podtrzymywany w odpowiedni sposób. Dołączone do fotela poduszki stanowią z kolei dodatkowe podparcie i odciążenie kręgosłupa w części szyjnej i lędźwiowej.

Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że fotel gamingowy to przede wszystkim dobry wybór ze względów zdrowotnych i praktycznych, a nie jedynie z uwagi na jego nowoczesny i atrakcyjny design.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na https://sklep.akord.net.pl/87-fotele-gamingowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here