Inspiracje remontowe

Regularnie dochodzi do sytuacji, w których decydujemy się na remontowanie poszczególnych pomieszczeń. Niekiedy decydujemy się na zmiany w łazience. W takich przypadkach godne uwagi są czarne płytki marmuropodobne, które cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego remont łazienki warto rozpocząć od doboru płytek? Jakie rodzaje płytek ceramicznych możemy wyróżnić? W jakim pomieszczeniu nie sprawdzą się czarne płytki marmuropodobne? Na co zwrócić uwagę wybierając płytki do łazienki? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Remont łazienki zacznij od doboru płytek

Na remont łazienki decydujemy się z różnych powodów. Najczęściej jesteśmy zainteresowani zmianą estetyki, funkcjonalności lub jej stan jest niemalże fatalny. W zależności od indywidualnych preferencji i możliwości finansowych, możemy wykorzystać pomoc profesjonalnego projektanta wnętrz, ewentualnie wypróbować własne siły. Okazuje się, że jeśli w sposób szczególny zależy nam na aspektach wizualnych, wówczas remont powinniśmy rozpocząć od doboru płytek. Wbrew pozorom to właśnie one w największym stopniu odpowiedzialne są za wystrój danego pomieszczenia. Z pewnością godne uwagi są czarne płytki Paradyż My Way, które znajdziesz na https://modnalazienka.pl/category/plytki-60?manufacturer=132.

Dopiero wtedy, gdy zdecydujemy się na ich wybór, możemy dopasowywać kolejne elementy wyposażenia, takie jak chociażby kabina prysznicowa, wanna, zlew, toaleta. Płytkami zajmujemy się właściwie zawsze w pierwszej kolejności. Wyjątkiem jest sytuacja, w której konieczne jest dokonanie prac hydraulicznych lub elektrycznych. Montowanie ceramiki natomiast odbywa się na końcu prac remontowych.

Jakie rodzaje płytek ceramicznych możemy wyróżnić? 

Płytki ceramiczne mogą być stosowane zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Nie jest niespodzianką, że są one bardzo uniwersalne. Pamiętajmy jednak, że znaczenie ma ich konkretny rodzaj. Okazuje się, że płytki ceramiczne występują pod różnymi postaciami. Jedną z nich jest terakota. Są to płytki, które wypalane zostały z gliny. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz tarasu. Kojarzymy je z reguły z tradycyjną aranżacją. Godna uwagi jest również glazura. Są to stosunkowo cienkie płytki, które najczęściej są szkliwione. W sposób szczególny doceniane są ze względów estetycznych. Materiał ten wyróżnia się dość atrakcyjną trwałością, jednakże nadaje się wyłącznie do tego, aby stosować je wewnątrz domu. Jeśli chodzi o gres- ma największą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Takie płytki mogą być stosowane niezależnie od pomieszczenia.

W jakim pomieszczeniu nie sprawdzą się czarne płytki marmuropodobne?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, w jakim pomieszczeniu czarne płytki marmuropodobne się nie sprawdzą. Dużo zależy bowiem od pewnych czynników. Przede wszystkim musimy zastanowić się czy wszelkie elementy sanitarne i meble mamy już zakupione, czy jeszcze nie. Przykładowo jeśli posiadamy umeblowanie w kolorze czarnym, wówczas płytki nie będą ciekawie się prezentować- wszystko będzie zlewać się w jedną całość, pomimo jaśniejszego zlewu bądź prysznica. Posiadając czarne płytki powinniśmy postarać się o widoczny kontrast- doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się jasne meble i dodatki, m.in. te w kolorze białym i kremowym. Czarne płytki marmuropodobne nie są zalecane do innych pomieszczeń niż kuchnia, korytarz lub łazienka. Z pewnością trudno sobie wyobrazić salon, który w całości pokryty jest takim tworzywem. Podobnie wygląda to w przypadku sypialni. Każdorazowo musimy pamiętać o odpowiedniej synchronizacji płytek z pozostałymi meblami- całość musi ciekawie prezentować się pod względem wizualnym. 

Na co zwrócić uwagę wybierając płytki do łazienki?

Wybierając płytki Paradyż My Way warto zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych, które z praktycznego punktu widzenia mogą mieć znaczenie. Przede wszystkim ważna jest kwestia ścieralności. Co prawda dotyczy to głównie tych egzemplarzy, które przeznaczone są na podłogę, jednakże w przypadku płytek na ścianę również ma to znaczenie. Najbardziej trwałe będą egzemplarze, które posiadają III klasę ścieralności. Nie bez znaczenia jest również antypoślizgowość, która oznaczana jest skalą od R9 do R13. Im wyższa jest wartość liczbowa, tym mniej śliska powierzchnia. Płytki znajdujące się w podłodze powinny wyróżniać się bezpieczeństwem, dlatego też im bardziej są antypoślizgowe, tym lepiej dla użytkowników. Nie bez znaczenia jest nasiąkliwość wyrażana w procentach. Najbardziej atrakcyjne są stosunkowo niskie wartości, oscylujące w granicach od 1 do 10 procent. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here