Jak dobrać wystrój okna do wnętrza?

Na rynku dostępna jest tak szeroka gama produktów służących wystrojowi okien, że nietrudno się w niej zagubić. Ludzie od dawna już interesują się idealnym doborem całego wystroju wnętrza, a okna mają tutaj niemałe znaczenie. Dopasowane żaluzje, rolety, czy zasłony potrafią całkowicie odmienić dane pomieszczenie, stąd tak ważne jest dokładne rozważenie wszystkich opcji i zdecydowanie się na dokładnie takie rozwiązanie, które sprawi, że wygląd pokoju będzie nas w pełni satysfakcjonował.

Dla miłośników elegancji, ale nie tylko

Zasłony to często wybierana opcja, która szczególnie sprawdza się w dużych sypialniach, salonach czy jadalniach i dodaje im przez to szyku i elegancji. Oczywiście jeśli myślimy o klasycznych, cięższych zasłonach występujących najczęściej w jednym kolorze lub takich połyskujących ze złoceniami czy zdobieniami. Na rynku aktualnie dostępnych jest tak wiele rodzajów zasłon, że można dobrać coś nawet do delikatnego i jasnego dziewczęcego pokoju o niewielkim metrażu – chociażby stawiając na zasłony z powiewnego półprzezroczystego materiału w barwach pastelowych.

Niekoniecznie nudne – rolety

W nowoczesnych wnętrzach coraz większą popularnością cieszą się natomiast rolety tekstylne. Główną zasadą, jaka kieruje osoby podczas ich doboru, jest to, aby kolor rolet kontrastował z barwami dominującymi we wnętrzu. W przeciwnym razie wnętrze stałoby się monotonne i nieciekawe.

Nowe trendy wyznaczają obecnie rolety rzymskie, których materiały, kolory i wzory mogą być przez klienta idealnie dobrane, a przez to wpasować się do wszystkich domowych pomieszczeń. Za pomocą takich w odcieniach ciepłej czerwieni można ocieplić salon, z kolei te o niebieskawym zabarwieniu dodadzą kuchni nuty modernizmu.

winrol

Wielozadaniowe żaluzje

Żaluzje coraz chętniej kupowane są do pomieszczeń biurowych, szczególnie w przypadku aluminiowych – dodają profesjonalizmu, a przy okazji często dobrze wyglądają w minimalistycznie urządzonych pokojach służących do pracy. Bardzo liczne grono ludzi uważa je też za niezastąpione w przypadku kuchni, a nawet łazienki – w tych wilgotnych pomieszczeniach raczej nie mamy ochoty na długie zasłony.

Warto też wspomnieć o drewnianych żaluzjach (dostępnych m.in. w ofercie firmy Winrol – https://www.winrol.com.pl/), które nadają się idealnie nawet do salonów. Wybierane są zazwyczaj w naturalnych odcieniach drewna, a także białe, szare i beżowe. Robią naprawdę duże wrażenie i dla wielu są one wymarzonym wykończeniem wnętrza i najlepszą opcją. Są dość eleganckie i solidne, ale w taki sposób, że da się je połączyć z najróżniejszymi rodzajami pomieszczeń użytkowych.

Podczas doboru rolet, żaluzji czy zasłon powinno się mieć na uwadze przede wszystkim swoje własne wyobrażenie na temat tego, jak pokój będzie wyglądał oraz zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Wiadomo, że trzeba myśleć o metrażu (by nie dobrać np. zasłon, które będą zbyt ciężkie i sprawią, że wnętrze stanie się optycznie mniejsze), kolorystyce, użytkowości. To, w jaki sposób odmienimy pomieszczenie może być bardzo spektakularne i – co najważniejsze – zależy to jedynie od naszej fantazji.

Opracowanie: Alicja Błysk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here