pergole

Pergole tarasowe mają w sobie bardzo dużo uroku. Tworzą świetną atmosferę, która sprzyja odpoczynkowi i dobrej zabawie na świeżym powietrzu. Jednak same konstrukcje pergoli najczęściej są minimalistyczne i tworzą świetną podstawę do dalszej aranżacji. Jak je ozdabiać? Co zrobić, by pergola wyglądała wyjątkowo, a spędzanie na niej czasu było jeszcze bardziej przyjemne?

Postaw na rośliny

Przede wszystkim wykorzystaj rośliny. To właśnie one powinny stanowić najważniejszą ozdobę Twojej pergoli tarasowej, bo pomogą wprowadzić na niej naturalny klimat i dodatkowo będą utrzymywały w niej chłód. Nie ma też wątpliwości, że zadbana i bujna roślinność prezentuje się wyjątkowo estetycznie, więc będzie na pewno wzbudzała zazdrość we wszystkich Twoich znajomych. Koniecznie zastanów się nad roślinami pnącymi. Bluszcz czy winorośle mogą tworzyć zielone ściany, które będą sięgały samego dachu pergoli. Jeśli wolisz bardziej efektowne gatunki, to zdecyduj się na wisterię albo róże. Dzięki temu na Twoim tarasie będzie też pięknie pachniało. Ciekawym uzupełnieniem aranżacji mogą być rośliny w wiszących donicach. Możesz przyczepić je do belek konstrukcyjnych pergoli. Pamiętaj jednak, by donice te nie były zbyt duże i ciężkie, by nie obciążały pergoli zanadto. Donice powinny zawisnąć w takich miejscach, w których będą dobrze widoczne, ale nie będzie ryzyka, że ktoś się o nie uderzy.

Przeczytaj także: https://abuya.pl/czy-z-pergoli-tarasowej-mozna-korzystac-przez-caly-rok/

Tekstylia

Na nowoczesnych tarasach dużą rolę odgrywają tekstylia. Poduszki, pledy, koce czy nawet materace mogą posłużyć nie tylko jako przedmioty zwiększające wygodę odpoczynku, ale także jako ozdoby. Stąd też warto wybierać tekstylia utrzymane w jednej kolorystyce, która równocześnie będzie pasowała do reszty wystroju tarasu. Możesz postawić na stonowane odcienie np. ciepłe brązy lub zaszaleć i wybrać materiały w żywych kolorach – trawiastej zieleni czy soczystej czerwieni. Pamiętaj jednak, że niektóre odcienie (np. żółtego) przyciągają owady i na tarasie może znaleźć się ich wyjątkowo dużo.

Oświetlenie

Mówiąc o dekoracjach, nie możemy zapomnieć o oświetleniu, które ma przecież ogromny potencjał. Wbudowane LEDy są bardzo funkcjonalne i warto z nich korzystać. Jednak ze względów dekoracyjnych dobrze jest uzupełnić wystrój pergoli o świece i latarenki. Ciekawym rozwiązaniem są duże świece w ozdobnych słojach, które można postawić na stolikach lub nawet bezpośrednio na podłodze tarasu. Do tego celu warto wybierać możliwie jak największe świece, by nie było ryzyka, że ktoś ich nie zauważy i się o nie potknie.

Jeżeli poszukujesz pergol tarasowych, które łączą elegancję z wytrzymałością, tworząc przestrzeń idealną do wypoczynku i spotkań, to sprawdź naszą ofertę – pergole tarasowe od SURMA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here