Jak wybrać meble do salonu

Jeszcze nie tak dawno temu w każdym pokoju gościnnym stała masywna meblościanka. Dzisiejsze meble kupowane do salonów spełniają podobne funkcje, bo ich rolą się dyskretne przechowywanie drobiazgów oraz sprzętu telewizyjnego. Wygląd nowoczesnych regałów pokojowych jest zdecydowanie inny. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup mebli modułowych, które można ustawiać w dowolne konfiguracje.

Jak wyglądają współczesne meble do salonu?

Obecnie w naszych sklepach można kupić wiele rodzajów mebli, w tym meble modułowe. Chętnie ustawiamy w nich witryny, które mają ładne podświetlenia. W takich witrynach można wyeksponować szkło użytkowe oraz książki. Wielką zaletą mebli modułowych jest fakt, że możemy wedle własnego gustu wybrać kolor frontów i korpusów, dobrać szkło, uchwyty czy nóżki. W tych systemach to klient decyduje o tym, czy będzie miał półki otwarte, za szkłem, czy może woli mieć szuflady albo półki podwieszane.

Jak dobrze wybrać meble do salonu?

Przede wszystkim należy zaplanować rozkład mebli w pomieszczeniu. Większość osób decyduje się umieścić nowoczesne regały pokojowe na jednej ścianie. Nie jest to oczywiście jedyne rozwiązanie, bo można część mebli ustawić naprzeciwko kanapy i robi się tak przede wszystkim wtedy, gdy w meble wkomponowany jest telewizor. Osobno, na innej ścianie można ustawić witrynę albo komodę. Należy więc na wstępie przyjrzeć się ścianie, przy której będą meble. Mierzymy ilość wolnego miejsca z uwzględnieniem tego, że na przykład z boku jest skrzydło drzwiowe a z drugiej strony wyłącznik i nie chcemy go zastawiać. Jeśli wykonujemy całościowy remont zastanówmy się co będzie na ścianie za meblami. Może się zdarzyć tak, że wyłożymy całą ścianę kamieniem a następie prawie cały zostanie on zakryty, bo taki jest układ mebli. Lepiej przewidzieć to o razu i kłaść na przykład płytki tylko na wolnej powierzchni. Trzeba mieć też na uwadze, że może być potrzeba montażu szafek podwieszanych.

Które meble są najwygodniejsze?

Nie ma jednego uniwersalnego rodzaju mebli dla wszystkich. Przyjrzyjmy się więc dostępnym możliwościom. Gdy wybieramy nowoczesne regały pokojowe, które mają otaczać telewizor zwróćmy uwagę na szafki dolne. Można wybrać takie, na których postawimy telewizor bezpośrednio, wtedy z reguły nie widać kabli. Jednak niektóre z szafek dolnych będą za niskie do postawienia telewizora, wtedy należy powiesić go wyżej bezpośrednio na ścianie i zadbać, żeby gniazdka były za nim. Jeśli tego nie dopilnujemy kable będą nieestetycznie zwisać. Jeśli chodzi o nowoczesne regały pokojowe i ich dolne szafki to można wybrać niskie stojące bezpośrednio na podłodze, szafki na nóżkach oraz szafki podwieszane. Te ostatnie są bardzo praktyczne przy sprzątaniu i łatwiej z nich korzystać. Jeśli chodzi o wybór pozostałych szafek to zastanawiamy się nad swoimi potrzebami. Jeśli mamy dużo rzeczy do schowania to wybieramy szafki zamknięte i szuflady. W nowoczesnych regałach pokojowych, gdy chcemy mieć na na wierzchu książki czy ramki ze zdjęciami to możemy wybrać półki. Witryny przydają się z kolei tym osobom, które mają do wyeksponowania przedmioty szklane i ozdobne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here