Kominki w salonie

Twoim marzeniem od zawsze jest salon z eleganckim kominkiem, ale brakuje ci pewności co do sensowności takiej inwestycji? Zdecydowanie warto pomyśleć o zainstalowaniu w domu nakrytego paleniska, ponieważ takie źródło ogrzewania ma całkiem sporo zalet. Sprawdź, dlaczego montaż kominka w salonie to naprawdę dobry pomysł, którego realizacji na pewno nie będziesz żałować.

Dodatkowe źródło ogrzewania

Jednym z największych plusów posiadania kominka w salonie jest możliwość szybkiego i skutecznego dogrzania mieszkania. Dodatkowe źródło ogrzewania może przydać się zwłaszcza w przypadku wyjątkowo niskich temperatur bądź awarii głównego pieca. Kominek może przydać się również w chłodniejsze wieczory, gdy wrzucenie kilku kawałków drewna do paleniska wystarczy do utrzymania satysfakcjonującej temperatury w pomieszczeniu. Może to być też dobra opcja dla właścicieli dużych domów, którzy na co dzień przebywają głównie w salonie bądź korzystają tylko z kilku położonych blisko siebie pomieszczeń.

Ponadto sklep z kominkami ma szereg produktów, które mogą nawet być głównym źródłem ogrzewania domu, jeśli połączy się je z instalacją centralnego ogrzewania. Należy jednak dobrze przemyśleć opłacalność takiej inwestycji. Może to być dobre rozwiązanie w domach, w których trudno wygospodarować miejsce na kotłownię. W przypadku braku możliwości montażu klasycznego kominka w ścianie można zdecydować się na popularne kozy, czyli kominki wolnostojące. Takie modele na dodatek oddają ciepło całą swoją powierzchnią, co czyni je dość wydajnym źródłem ogrzewania.

Stylowa ozdoba pomieszczenia

Kominki od lat cieszą się ogromną popularnością w dużej mierze ze względu na swoje walory estetyczne. Obecność stylowo wykończonego kominka z pewnością doda salonowi elegancji i ekskluzywności. Ponadto ogień z płonącego drewna wprowadzi do pomieszczenia niepowtarzalną atmosferę z nutą przytulności i romantyczności. W ofercie sklepu online KozaKominek nie brakuje niebanalnych projektów np. efektownych pieców trzyszybowych czy też nowoczesnych modeli wiszących.

Niższa szkodliwość dla środowiska

Choć spalanie drewna bądź jego odpadów nie jest zupełnie obojętne dla środowiska, to z pewnością jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie niż ogrzewanie domu węglem. Warunkiem przyjazności względem środowiska jest oczywiście palenie suchym drewnem, które nie zawiera resztek lakierów bądź innych szkodliwych substancji. Ważne jest też postawienie na kominek, który spełnia europejskie normy dotyczące m.in. emisji spalin.

Czy kominki mają jakieś wady?

W świecie ogrzewania nie ma oczywiście rozwiązań idealnych, dlatego posiadanie kominków może mieć pewne wady. Przede wszystkim ta inwestycja nie należy do najtańszych. Należy też liczyć się z koniecznością regularnego usuwania popiołu i czyszczenia szyby. Niekiedy problemem może być też znalezienie miejsca do przechowywania opału czy też utrzymanie porządku w salonie w przypadku trzymania drewna tuż obok kominka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here