wegeburger
fot. pixabay.com

Diety wegetariańskie stają się coraz bardziej popularne. Wspiera się nie tylko dobrostan zwierząt. Wiele osób uważa, że ​​jest to zdrowsza dieta. Mylili się. Nowe badania pokazują, że wegańskie hamburgery mogą być bardzo szkodliwe.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/kotlety-z-ciecierzycy-i-kaszy-jaglanej/

Popularne jedzenie

Mniej niż jedna trzecia Polaków została uznana za niemodyfikowalnych mięsożerców. To oczywiście duża grupa. Czytając komentarze pod artykułem o burgerach wegetariańskich, poczujesz, że większość ludzi nie może ich zaakceptować. Niektórzy ludzie czują się nawet zagrożeni dietami roślinnymi.

Największe zainteresowanie młodych ludzi stanowią roślinne substytuty mięsa. Wśród respondentów w wieku 18-24 lata 39,9% korzystało z tego produktu, podczas gdy w grupie wiekowej 25-34 lata odsetek ten wyniósł 38,7%. Liczba osób regularnie kupujących ekwiwalent mięsa spadła, bo tylko o 11%. Respondenci w grupie wiekowej 18-24 lata.

Niezdrowe jedzenie

Chociaż wegańskie burgery mogą się obejść bez mięsa, nie jest to świetna alternatywa, jeśli chodzi o jakość jedzenia. Naukowcy są pewni: nie dajcie się zwieść „aureoli zdrowia” w żywności pochodzenia roślinnego. Wegańskie burgery to wysoko przetworzona żywność, która może być szkodliwa dla zdrowia.

Wegańskie burgery lub paszteciki, które „udają” smak i konsystencję mięsa, spełniają oczekiwania zarówno mięsożerców, jak i wegetarian. Takie produkty znajdziesz w sklepach i restauracjach wegańskich.

Dietetycy i badacze odkryli, że wiele osób uważa, że ​​unikając mięsa i przechodząc na wegańskie burgery, zmniejszają ryzyko objawów, które mogą być spowodowane jedzeniem mięsa. W rzeczywistości nawet weganie mogą zatruwać organizm niezdrowymi składnikami żywności.

Burgery wegetariańskie mogą nie być najlepszym daniem, jakie może zapewnić dieta bezmięsna, ale ten produkt ma szansę przekonać tych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na ograniczenie spożycia mięsa. Nie namawiamy nikogo do tego, tylko zachęcamy do spróbowania, choćby na tydzień lub dwa. To świetna okazja do odkrycia nowych smaków, których nigdy wcześniej nie znaliśmy.

Przeczytaj też: http://www.gminalomianki.pl/blender-kupic-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here