Ogrzewanie elektryczne i jego zalety

Jaką instalację grzewczą wybrać do domu, by spełniła oczekiwania użytkowników? Wielu inwestorów decyduje się na ogrzewanie gazowe. Rezygnują natomiast z ogrzewania elektrycznego jako alternatywy wygodnej, ale zdecydowanie droższej. Tymczasem niektóre grzejniki elektryczne są nie tylko komfortowe w codziennym użytkowaniu, ale również efektywne i energooszczędne.

Wyjątkowym produktem, który może spełnić większość potrzeb współczesnego użytkownika, są grzejniki Klima. To hybrydowe urządzenia, które łączą w sobie pracę dwóch niezależnych systemów grzewczych. Klima jest dzieckiem włoskiego producenta z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu takich urządzeń. Celem producenta było stworzenie grzejnika wygodnego w użytkowaniu, dającego wysoki komfort cieplny oraz niegenerującego wysokich kosztów.

Hybrydowa Klima – jak to działa?

W zrozumieniu tego, jak producentowi udało się osiągnąć założony cel, pomoże opis działania urządzenia. Hybrydowe urządzenie łączy w sobie pracę dwóch  niezależnych systemów: ogrzewania konwekcyjnego (aluminiowy element grzewczy) oraz promiennika podczerwieni. Każdy z tych systemów załącza się w momencie, kiedy jego działanie jest najbardziej efektywne. Priorytetowo został w Klimie potraktowany promiennik podczerwieni, a ogrzewanie konwekcyjne wspomaga go wtedy, gdy zachodzi konieczność podniesienia temperatury we wnętrzu.

Promiennik podczerwieni ma za zadanie utrzymywać we wnętrzu stałą temperaturę przy jednoczesnym niskim poborze mocy. Warto wiedzieć, że w trybie pracy promiennikiem podczerwieni grzejnik pobiera zaledwie około 15% nominalnej mocy urządzenia. Jednak jeśli temperatura znacznie spadnie, sam promiennik nie będzie działał efektywnie. W takich okolicznościach jak obniżenie temperatury otoczenia spowodowane na przykład załamaniem pogody i wynikająca z tego konieczność podniesienia temperatury we wnętrzu albo przejście z trybu ogrzewania nocnego na ogrzewanie dzienne załącza się ogrzewanie konwekcyjne. Jego zaletą jest możliwość szybkiego ogrzania pomieszczenia. Element aluminiowy charakteryzuje się też natychmiastową reakcją na zmiany temperatury otoczenia. Dokładny sposób działania grzejnika Klima został opisany na stronie dystrybutora urządzeń Econovli.pl.

Dodatkowe funkcje i zalety

Producent urządzenia nie poprzestał na stworzeniu hybrydy, której praca opierała się na dwóch systemach grzewczych. Zastosował też szereg dodatkowych rozwiązań, podnoszących komfort użytkowania urządzenia i obniżających zużycie energii. Jednym z nich jest inteligentny termostat, który steruje działaniem Klimy. Stworzony został specjalnie na potrzeby tego urządzenia i dostosowany do jego potrzeb. Na podstawie wprowadzonych przez użytkownika ustawień oraz panujących w otoczeniu warunków termostat samodzielnie decyduje o tym, który z systemów powinien działać w danym momencie.

Dużą zaletą jest możliwość zdalnego sterowania urządzeniem. Kontrolę nad jego pracą umożliwia duży wyświetlacz LCD. Użytkownik może obserwować bieżące zużycie energii w ciągu ostatnich 24 godzin i ostatnich 7 dni. Obniżenie zużycia energii umożliwia zastosowana w Klimie funkcja Opticontrol.

Obecność takich urządzeń na rynku została dostrzeżona i doceniona. Efektem tego grzejniki Klima zostały odznaczone Złotym Filarem Budownictwa za zajęcie 1 miejsca w kategorii Urządzenia i instalacje grzewcze na 56 Międzynarodowych Targach Budownictwa oraz 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here